facebook
 
    drukuj
2013-09-09

Pierwsza na rynku ładowarka na ogniwa wodorowe marki Brunton

Przenośne ogniwo paliwowe dla branży outdoor - Brunton Hydrogen Reactor.
Reklama
 

Paliwo przyszłości

Jedna z najbardziej wizjonerskich, a zarazem obiecujących technologii w dziedzinie przyszłego zaopatrzenia w energię -  ogniwa paliwowe. W 2014 roku amerykańska marka Brunton zaprezentuje ładowarkę wodorową Hydrogen Reactor, przenośne ogniwa wodorowe mogą być z powodzeniem użytkowane w turystyce. Ważąca zaledwie 216 g (razem z ogniwem wodorowym) ładowarka ma kompaktowy rozmiar: 11,4 x 7,1 x 3,2 cm. Ładuje urządzenia elektroniczne takie jak: kamery, smartfony, a nawet tablety przez kabel USB. Ładowarka dostarcza maksymalnie 2,1 Ampera i emituje jedynie parę wodną. Kiedy pełna pojemność ogniwa 8500 mAh zostaje przekroczona, wtedy można po prostu zastąpić je drugim (w komplecie). Proces ładowania można łatwo przerwać poprzez proste wykręcenie ogniwa z ładowarki.


Źródło: www.brunton.com

Ładowarka wodorowa działa w następujący sposób: małe ogniwo zawiera czysty wodór, będący źródłem paliwa. Wewnątrz ładowarki wodór reaguje z tlenem pobieranym z powietrza. Ładowarka dostarcza 8500 mAh energii w każdym ogniwie. Jest to ilość wystarczająca  na przykład do pięciokrotnego ładowania iPhona.
Kiedy ogniwo jest już puste, napełnianie go jest naprawdę proste. Brunton oferuje dwie różne stacje ładowania, jedna dla specjalistycznych sklepów (może ładować kilka ogniw na raz), druga dla mniejszych odbiorców lub klienta ostatecznego (ładuje jedno ogniwo na raz). Obie stacje do wyprodukowania wodoru potrzebują tylko trochę wody i prądu.
Naładowane ogniwa wodorowe mogą być przewożone w bagażu głównym w większości linii lotniczych na świecie, jednak by uniknąć ewentualnych problemów, Brunton rekomenduje konsultację z odpowiednim przewoźnikiem i sprawdzenie tego punktu w regulaminie.

Hydrogen Reactor marki Brunton jest pierwszą przenośną ładowarką opartą na tak bardzo zaawansowanej technologii. Dzięki temu podróżnicy, wspinacze czy turyści mogą cieszyć się łatwym dostępem do źródła energii czy światła. Dowodem na uznanie branży outdoor dla pierwszej ładowarki wodorowej na rynku jest zdobycie Złotego Medalu (Industry Award 2013) przyznanego w prestiżowym konkursie targów niemieckich Outdoor Show 2013.Źródło: www.brunton.com


Marka Brunton powstała w 1894 roku, założycielem był D.W. Brunton. Jest zatem jedną z najstarszych marek outdoorowych na świecie. Brunton wciąż produkuje swoje legendarne kompasy Transit, w siedzibie głównej w Riverton (Wyoming). Poza produktami do nawigacji asortyment marki obejmuje również  przenośne ładowarki, panele solarne, latarki i najwyższej klasy optykę. Brunton pozycjonuje swoje produkty w segmencie Premium.  Marka należy do szwedzkiego konsorcjum Fenix AB.

Więcej na temat ładowarki wodorowej można przeczytać na:
www.brunton.com
moja Ceneria
Newsletter!
Dowiedz się więcej o promocjach i wyprzedażach.
Adres e-mail:
 
Okazja !
tylko 99.00 zł !
Regatta.pl
 
 
tylko 259.00 zł !
Klubsalamandra.pl
 
tylko 449.00 zł !
WolfGang.pl
 
tylko 49.00 zł !
Outdoorzy.pl
 
Oświetlanie szlaku, czytanie mapy, pomoc w pracach biwakowych i sygnalizacja. Latarka to podstawa górskiego wyposażenia. Warto zabierać ją na każdą wędrówkę od Sudetów po Bieszczady.
 
Popularne produkty
Masażer BM 1200GX / BODY SCULPTURE

od 810.00 do 811.00 zł
 
Rękawice Spark Glove / BLACK DIAMOND

od 159.99 do 279.00 zł
 
Raczki Ice Master / CAMP

od 119.90 do 159.90 zł
 
Popularne sklepy
Alpamayo.eu
Sklep górski dla pasjonatów wspinaczki, miłośników przygód i koneserów mocnych wrażeń.

 
e-moko.pl
Sklep, którego nazwa nawiązuje do miejsca kultowego, które doskonale kojarzy wytrawny turysta czy taternik.
 
Tuttu.pl
Tuttu.pl jest internetową wersją sklepów stacjonarnych Tuttu.

 
  Współpraca