Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Spodnie turystyczne Tierra od Salewy

Za niecałe 500 zł otrzymujemy bardzo zaawansowane techniczne spodnie turystyczne z membraną.

Stosunek jakości do ceny znacznie przechyla się na szalę jakości.

Spodnie wykonane są z Powertexu (10.000 mm H2O, 15.000 g H2O/m2/24h), nowoczesnego materiału membranowego opracowanego i ulepszanego od ponad 8 lat przez zespół innowacji firmy Salewa. Spodnie męskie Tierra wykonane są z bardzo mocnej tkaniny zewnętrznej, której nie straszne jest spotkanie z ostrą skałą czy nawet rakiem (wzmocnienia nogawek).


Spodnie turystyczne męskie z membraną marki Salewa posiadają rozpinane nogawki na całej długości (zamki dwukierunkowe), co umożliwia szybkie zakładanie/ściąganie oraz pozwala na precyzyjną regulację ciepłoty ciała. Dół profilowanych nogawek wyposażono w fartuchy przeciwśnieżne, dzięki którym do buta nie dostanie się płatek śniegu nawet podczas brnięcia w śniegu po pas. Spodnie mają 3 kieszenie, dwie przednie i jedna z tyłu – wszystkie zabezpieczone wodoodpornymi zamkami.

Całość zwieńczono dopinanymi szelkami, które dzięki zastosowaniu podwójnego systemu mocowania (rzepa + ) można w momencie ekstremalnej sytuacji żołądkowej szybko odpiąć. Dualny system mocowania zabezpiecza przed samowolnym rozczepieniem.

 

Spodnie turystyczne z membraną pomimo niskiej ceny (jak na tak zaawansowany produkt) zdecydowanie spełnią wymagania profesjonalistów i zagorzałych entuzjastów gór.

Brak ocieplenia sprawia, iż spodnie można zaklasyfikować do grupy 4season – doskonale sprawdzą się jako warstwa termiczna w sezonie letnim, a uzupełnione np. w spodnie polarowe pozwolą w pełni rozkoszować się zimą w górach (wspinaczka, trekking, narty).

Produkt godny polecenia wszystkim kochającym sporty górskie, zarówno tym mniej zaawansowanym jak i profesjonalistom. Sam spodni Tierra używałem podczas wspinaczek w Kordylierze Blanca i Huayhuash (Andy) i na pewno zabiorę je na przyszłe wyjazdy, ponieważ pomimo tego, iż nie miały taryfy ulgowej wyglądają jak nowe.

Spodnie dostarczone do testów przez Salewa Polska.

Tekst: Michał Apollo (Ceneria.pl)

Michał Apollo (ur. 1981)
Absolwent geografii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, członek Klubu Wysokogórskiego Warszawa oraz Polskiego Towarzystwa Geograficznego. Współorganizował sześć ekspedycji sportowo - naukowych w najdalsze zakątki naszego globu i kilkanaście wyjazdów na „Starym Kontynencie”, wliczając Himalaje, Andy, góry Alaski, Afryki, Europy, Kaukazu, Australii oraz Góry Skaliste. Odwiedził blisko 40 krajów na sześciu kontynentach. Zapalony podróżnik, pasjonat fotografii, autor oraz współautor kilkudziesięciu artykułów o tematyce popularnonaukowej oraz kilku publikacji naukowych. Swe dokonania prezentował na największych festiwalach o tematyce podróżniczej w Polsce, w Stanach Zjednoczonych oraz w Peru. Na wyjazdach prócz wspinaczki zajmuje się badaniami z dziedziny ochrony środowiska i glacjologii (opieka merytoryczna prof. Jan Lach, prof. Roman Malarz). Współautor kilku nowych dróg wspinaczkowych w górach świata, m.in. zdobywca dziewiczego szczytu Himalajach – Masala Peak 5650 m n.p.m., – za który został nominowany do prestiżowej nagrody środowiska wspinaczkowego "Jedynka". Od 2008 r. współpracuje z czasopismem Uniwersytetu Pedagogicznego „Konspekt”. Jest w grupie testowej namiotów Marabut, teamie Tatra Trade Zakopane oraz ekspertem sprzętowym outdoorowej porównywarki cen ceneria.pl.
 

 



ZOBACZ RÓWNIEŻ