Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Jak druga skóra - bielizna termoaktywna Brubeck

Uczestnicy wyprawy Kazbek 2011 Winter Expedition przetestowali bieliznę termoaktywną Brubeck z serii Thermo. Mieli ją na sobie 6 dni przeprawy bez przerwy - zobacz wyniki testu.

Bielizna termoaktywna Brubeck, którąmieliśmy okazję testować była jednym z najintensywniej używanych elementów wyposażenia. Założyliśmy komplet (spodnie i bluzę z serii Thermo) 7 grudnia przed odlotem i mieliśmy na sobie bez przerwy 6 dni, dopóki nie dotarliśmy do cywilizacji – w naszym przypadku Hostelu Why Not Tbilisi.


Zestaw bielizny męskiej Thermo Brubeck

Brubeck to POLSKI producent świetnej bielizny termoaktywej

Nie zależnie od intensywności wysiłku, jakiemu byliśmy poddani w danej chwili, skóra pod ubraniem była przyjemnie sucha. Oczywiście kiedy zmieniała się wysokość Słońca na niebie, siła wiatru, kąt nachylenia, pod jakim wdrapywaliśmy się pod górę, trzeba było regulować temperaturę rozpinając / zapinając kurtki lub zdejmując / zakładając warstwy ubrania. W Kaukazie zdjąć termoaktywnej bielizny nie przyszło nam do głowy ani razu. Nie było zresztą ku temu potrzeby: była sucha, dobrze przylegała do ciała przez co nie czuło się, że ma się ją na sobie.

Oczywiście po kilku dniach intensywnego wysiłku chcąc nie chcąc musiała trochę nasiąknąć potem. Gdyby wysilić się i skoncentrować na zapachu, jaki wydzielała, to faktycznie był trochę nieprzyjemny. Jednak w porównaniu z zapachem skarpet bielizna Brubeck (dzięki swoim bakteriostatycznym właściwościom) po prawie tygodniu używania pachniała jak płatki róż ;)

WYPRAWA Kazbek 2011 Winter Expedition:

Celem wyprawy  było zimowe wejście na Mkinvartsveri (po gruzińsku: góra z lodową głową), bardziej znaną pod (rosyjską) nazwą Kazbek. Szczyt wznosi się na wysokość 5033 metrów i jest trzecim największym szczytem w Gruzji (po Shkhara – 5193 m i Dzhangi-Tau – 5051 m). Tak jak i Elbrus Kazbek jest nieaktywnym wulkanem, jego ostatnia erupcja miała miejsce około 750 lat p.n.e.



ZOBACZ PRODUKTY