Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Marmot rozwija linię kurtek z innowacyjną ociepliną 3M Thinsulate Featherless Insulation

Wraz z premierą sezonu jesień & zima’ 2017 w polskich sklepach outdoorowych pojawiła się nowa linia kurtek, bazujących na innowacyjnej ocieplinie 3M™ Thinsulate™ Featherless Insulation.
Reklama

Już w czasie przedsezonowych, hurtowych zamówień wiadomo było, iż będzie ona stanowić rdzeń kurtek z wypełnieniem, zaprojektowanych przez amerykańskiego producenta. Modele takie jak Marmot Featherless w opcjach Hoody i Jacket czy Solus Featherless Jacket spodobały się zarówno zarządzającym sklepami, jak klientom detalicznym. Owocem tego jest zapowiedź rozwoju serii w przyszłym, jesienno - zimowym sezonie.  Oprócz wspomnianych modeli, które pojawią się w odświeżonych wersjach kolorystycznych, na sklepowych wieszakach wylądują m.in. kroje Avant i Alassian, oba w opcji Featherless Jacket czy Solus w wersji Vest. 


Fot. Adam McKibben

Wobec sukcesu kolekcji należy zadać pytanie: na czym polega fenomen syntetycznej ociepliny 3M™ Thinsulate™ Featherless Insulation i w czym przewyższa ona tradycyjny puch?


Najważniejszym aspektem jest przewaga ociepliny nad puchem w reakcji na wilgoć. Wychodząc w teren, zwłaszcza górski, nigdy nie możemy być pewni, że nie zaskoczy nas deszcz lub śnieżyca, co, zwłaszcza w czasie chłodniejszych miesięcy, może mieć opłakane skutki. W zaistniałej sytuacji kluczowy staje się ubiór chroniący nasze ciało. Autorska ocieplina Marmota zbudowana jest z ruchomych, syntetycznych włókien, które posiadają właściwości izolacyjne puchu gęsiego o sprężystości 700 cuin. Dzięki temu mają one wysoką odporność na wilgoć i niekorzystne warunki atmosferyczne. W czasie górskich wędrówek, przy nagłym ochłodzeniu i zwiększonej wilgoci, kurtka bazująca na syntetyku 3M™ Thinsulate™ Featherless Insulation, wciąż będzie gwarantowała użytkownikowi optymalny komfort cieplny oraz ochronę przed wychłodzeniem organizmu. Tego samego nie można powiedzieć o kurtce z puchu naturalnego - nawet tego gęsiego, bardziej niż kaczy cenionego ze względu na lepsze właściwości termoizolacyjne. Zamoknięta puchówka straci wówczas swoje właściwości i przestanie chronić jej posiadacza. Ponadto, w sytuacji, gdy nie pada, ale człowiek intensywnie się porusza, właściwości ociepliny sprawiają, iż nie powoduje ona nadmiernej potliwości skóry. Jest przy tym hipoalergiczna. Co jednak w sytuacji, gdy na szlaku zrobi się cieplej i kurtka stanie się zbędna? Wspomniane 700 cuin zapewnia niezwykle właściwości kompresyjne, dzięki czemu kurtka z ociepliną łatwo składa się do niewielkich rozmiarów. Rolę jej pokrowca może pełnić wówczas wewnętrzna kieszeń. Pozwala to na zaoszczędzenie miejsca w plecaku, co bywa niezwykle istotne na górskim szlaku.

MARMOT Featherless Hoody

Flagowy model ocieplanej kurtki Marmota, bazujący na syntetyku 3M™ Thinsulate™ Featherless Insulation. Imituje  on naturalny puch, z właściwościami termoizolacyjnymi puchu o sprężystości 700 cuin. W przeciwieństwie do niego, zamoknięta kurtka z ociepliną Marmota wciąż jednak zapewnia użytkownikowi optymalny komfort cieplny i zapewnia ochronę przed zimnem. Dzięki zastosowaniu gęstego pikowania syntetyk nie ma tendencji do przemieszczania się, gwarantując tym samym znakomite utrzymywanie ciepła, porównywalne z wysokiej jakości puchem gęsim. Ponadto, właściwości wodoodporne w niniejszym modelu zwiększone zostały dzięki zastosowaniu od zewnątrz wysokiej jakości, wytrzymałego nylonu. Komfort przemieszczania się w terenie gwarantuje anatomiczny krój oraz rękawy zaprojektowane w systemie Angel - Wing Movement™. Marmot Featherless Hoody wyposażona jest dwie zapinane kieszenie zewnętrzne, kieszeń wewnętrzną - do której można schować kurtkę - oraz listwę przeciwwiatrową wzdłuż zamka. Do tego dochodzą elastycznie wykańczane mankiety oraz kaptur o anatomicznych właściwościach. Warto podkreślić uniwersalny charakter kurtki - może być ona stosowana zarówno jako warstwa zewnętrzna w czasie umiarkowanie chłodnych dni, jak i jako warstwa docieplająca w czasie mrozów.

• ocieplina: 3M™ Thinsulate™ Featherless Insulation;
• materiał zewnętrzny: 100% Nylon Double Mini Rip 1.0 oz/ yd;
• waga: 495 g (kurtka męska rozmiar M).

Powyżej opisany model jest flagowcem Marmota z linii Featherless na bieżący, wciąż trwający sezon. Co z kolei będzie jego mocną - jeśli nie najmocniejszą - pozycją w sezonie jesień & zima’ 2018?



MARMOT Avant Featherless Hoody

Nowy model kurtki amerykańskiej ikony outdooru, dostępny w sklepach outdoorowych wraz z początkiem sezonu jesień & zima’ 2018. W przeciwieństwie do modelu Marmot Featherless Hoody konstrukcja kurtki opiera się na poziomym systemie pikowania, z zastosowaniem dwudziestu przegród, co jeszcze bardziej poprawia efektywność rozłożenia ociepliny. Krój regularny zastępiony został tu typem Athletic Fit. Wciąż jednak bazowym materiałem pozostaje innowacyjna, syntetyczna ocieplina Marmota - 3M™ Thinsulate™ Featherless Insulation. Tworzy ją hipoalergiczny materiał, imitujący naturalny puch, z siłą sprężystości na poziomie 700 cuin, dzięki czemu kurtka jest niezwykle kompresyjna. Przede wszystkim ocieplina stanowi jednak unikalną warstwę ochronną, przydatną w czasie chłodniejszych dni, zwłaszcza podczas intensywnego ruchu aerobowego. Jej niewątpliwym atutem jest to reakcja na wilgoć - nawet gdy kurtka zamoknie, ocieplina zachowuje właściwości grzewcze. Sprawie to, iż świetnie sprawdzi się ona w środowisku, w którym nie poradzi sobie kurtka bazująca na naturalnym puchu. Co więcej, konstrukcja syntetyku sprawia, iż bez szkodliwych konsekwencji można prać ją w pralce, a wilgotna kurtka szybko wyschnie. Model wykonany został z zastosowaniem autorskiego systemu Marmota Angel - Wing Movement™, zapewniającym nieskrepowane ruchy podczas aktywności w terenie. Ponadto, kurtka wyposażona jest w elastyczne mankiety, dobrze dopasowujący się do kształtu głowy kaptur, zamykane suwakiem dwie kieszenie boczne i jedną zewnętrzną kieszeń na wysokości piersi.

• ocieplina: 3M™ Thinsulate™ Featherless Insulation;
• materiał zewnętrzny: 100% Nylon PreBaffle Plain Weave Heather 2.3 oz/ yd;
• waga: 481,9 g (kurtka męska, rozmiar M).

Wszystkie nowości bazujące na syntetycznej ocieplinie Marmota pojawią się zarówno w wydaniu męskim, jak i damskim, każda w opcji kilku dedykowanych kolorów. Klienci detaliczni będą mogli je nabywać od września bieżącego roku.



O producencie

MARMOT
- legendarna, amerykańska marka specjalizująca się w produkcji najwyższej klasy odzieży i sprzętu outdoorowego. Firma znana jest z umiejętności tworzenia produktów, które, łącząc w sobie technologiczny charakter, jakość i wytrzymałość, jednocześnie wyróżniają się nowoczesnym wzornictwem i intrygującymi, żywymi kolorami. Marmot ceniony jest za rozwijanie autorskich, innowacyjnych patentów, dzięki czemu uchodzi za jednego z technologicznych liderów na rynku outdoorowym. Firma powstała w 1974 roku w Kalifornii, gdzie do dziś, w mieście Santa Rosa, mieści się jej główna siedziba. Aktualnie produkty Marmota dystrybuowane są w ponad 60 krajach na całym świecie, w tym od 2005 roku również w Polsce.

Więcej informacji na https://marmot.eu.

O dystrybutorze

RAVEN
- powstała w 2005 roku krakowska firma, specjalizująca się w dystrybucji odzieży, obuwia i sprzętu renomowanych, zachodnich brandów. Początki firmy wiążą się z działalnością w segmentach outdoor i turystyka, z czasem jednak w jej portfolio pojawiły się marki zaliczane do kategorii biegowej oraz lifestyle. Aktualnie Raven jest wyłącznym, krajowym dystrybutorem szesnastu uznanych i stale rosnących sprzedażowo marek, takich jak Marmot, Aku, Teva, Hoka One One czy Smartwool. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów hurtowych, jak i finalnych odbiorców, od 2009 roku Raven rozwija autorską markę Rockland, oferującą sprzęt turystyczno - kempingowy. Ponadto, Raven dystrybuuje swoje marki w dziesięciu krajach Europy Wschodniej, m.in. w Czechach, Słowacji, na Węgrzech i w Rumunii.

Więcej informacji na http://www.ravenco.eu.