Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Afryka Środkowa - Pigmeje, goryle i najlepsza czekolada

Reklama

Mariusz Jachimczuk - z wykształcenia informatyk, z zamiłowania fotograf. Pracuje jako wydawca. Od ponad 15 lat fotografuje i podróżuje. W sobotę 2 grudnia o godz. 16.00 w ramach 17 edycji festiwalu TERRA przedstawi prezentację pod tytułem: "Afryka Środkowa - Pigmeje, goryle i najlepsza czekolada"

http://festiwalterra.pl/afryka-srodkowa-pigmeje-goryle-i-najlepsza-czekolada/


"Afryka Środkowa - Pigmeje, goryle i najlepsza czekolada"

To opowieść o kilku podróżach do jednego z najbardziej dzikich, niemal nienaruszonego przez człowieka regionu na Ziemi. Będziemy przemierzać Gabon, Wyspy Św. Tomasza, Kamerun i Republikę Środkowoafrykańską poszukując goryli nizinnych, bongo, łuskowców i słoni leśnych. Odkryjemy tam nie tylko bogactwo dzikiej przyrody, ale również mozaikę kultur mieszkańców Afryki Środkowej. Przemierzymy bezdroża Gabonu, poznamy tajemnicę góry Bengue i spotkamy mandryle - najbardziej kolorowe małpy zwierzokształtne. Odwiedzimy pobliskie Wyspy Św. Tomasza - kraj o pięknych plażach i uśmiechniętych mieszkańcach. Wejdziemy tam na wulkan o wysokości 2024 m n.p.m., a nagrodą za jego zdobycie będzie najlepsza czekolada na świecie. Kolejną przygodę zaczniemy na czarnych plażach, pod czterotysięcznym aktywnym wulkanem Mt Kamerun. Zobaczymy imponujący wodospad Ekom, odwiedzimy pałace i kolorowe bazary Królestwa Bamum. Dotrzemy do słynnego Parku Narodowego Dzanga-Sangha, który położony jest na styku Republiki Środkowoafrykańskiej i Konga. Chroni on naturalne ekosystemy lasów równikowych. Poznamy kulturę Pigmejów Aka przyglądając się ich przejmującym rytuałom i słuchając polifonicznego śpiewu, który został wpisany na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO. Aka zaprowadzą nas do „wioski słoni leśnych" i pomogą tropić goryla Makumba, a podczas wspólnego polowania poczujemy prawdziwy klimat Afryki Równikowej.

Mariusz Jachimczuk - Z wykształcenia informatyk, z zamiłowania fotograf. Pracuje jako wydawca. Od ponad 15 lat fotografuje i podróżuje. Był na weselu w Erytrei, jechał najdłuższym pociągiem świata, a jak ma kilka dni wolnych to przemierza Polskę rowerem. Jest miłośnikiem trekkingów zarówno tych w Tatrach, jak i w Himalajach. Od kilku lat dokumentuje życie ludzi – m.in. w Etiopii. Zdjęcia z wypraw prezentuje na pokazach slajdów i tematycznych wystawach. www.FotoPodroze.pl.


Fot. Mariusz Jachimczuk


TERRA - 17 Festiwal Slajdów Podróżniczych
2-3 grudnia 2017
Kino Wisła, Plac Wilsona 2, Warszawa

Już po raz siedemnasty w pierwszy weekend grudnia, fotografujący podróżnicy oraz fotografowie opowiedzą o swoich wyprawach i pasjach w warszawskim kinie Wisła.

W programie: odkrywanie południa Indii, reporterski rok w Ameryce Łacińskiej, podróże po mało znanej Afryce Środkowej, rowerowa ekspedycja przez zimową Grenlandię, piesze przejście przez Izrael, zjawiskowe zdjęcia z gór Polski, pełna emocji opowieść o Gambii, rowerowe wyprawy przez afgański i tadżycki  Pamir.

Bilet na jeden pokaz - 18 zł

Przedsprzedaż przez Internet na www.festiwalTerra.pl do 29 listopada oraz osobiście  w kinie Wisła od 30 listopada.
Więcej informacji o festiwalu:

www.festiwalTerra.pl
https://www.facebook.com/FestiwalTERRA