Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Apetyt na Tybingę. Wyborny festiwal czekolady

Łakocie w historycznej scenerii: gdy 4 grudnia ruszy najsłodsze wydarzenie w całych Niemczech wspaniale zachowana zabytkowa starówka Tybingi zamieni się na pięć dni w jeden wielki czekoladowy jarmark.
Reklama

W programie degustacje czekolady, kreatywne kursy wyrobu pralin, artystyczne malarstwo z użyciem kakao oraz wyśmienite referaty i prelekcje. Nie zabraknie też specjalnej oferty dla dzieci. Tegoroczny czekoladowy jarmark stoi pod znakiem słodkich specjałów wegańskich i sprzedaży słodyczy zgodnie z ideą sprawiedliwego handlu. Tybińska starówka nosi ślady niemal 900-letniej historii. Z 1191 pochodzi pierwsza wzmianka o kupcach z Tybingi – to właśnie tu powstał centralny targ w pieszczonym promieniami słonecznymi regionie badeńsko-wirtemberskim. Historycznych skarbów miasta najlepiej poszukiwać w grudniu delektując się łakociami z Międzynarodowego Festiwalu Czekolady – wśród zabytków znajdują się Seminarium Ewangelickie, w którym Hölderlin, Schelling i Hegel dzielili wspólnie pracownię, czy liczący sobie ponad 500 lat ratusz przy rynku. Na koniec znajdziemy chwilę odpoczynku w Wieży Hölderlina nad Neckarem. Również zimą przy brzegu czekoladowej Tybingi, i to nie tylko w czasie trwania festiwalu, cumują tradycyjne szkuty.


Tybińska starówka od swojej czekoladowej strony, Copyright / Foto: © Getty Images / Westend61


Informacje o Międzynarodowym Festiwalu Czekolady

Niemiecki: https://www.chocolart.de/
Angielski: https://www.chocolart.de/english-info/

Tybinga dla turystów

Niemiecki: https://tuebingen-info.de/
Angielski: https://tuebingen-info.de/index.php?id=727

Podróże po Badenii-Wirtembergii

Niemiecki: https://www.tourismus-bw.de/
Angielski: https://www.tourism-bw.com