Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Bezpieczne wakacje pod namiotem, czyli polisa podróżna w praktyce

Wakacje to czas, w którym wyjeżdżamy, by wypocząć i zapomnieć o codzienności. Jedni wolą ekskluzywne wczasy w luksusowych hotelach, zaś inni preferują wypoczynek blisko natury, śpiąc pod namiotem. Z tego tekstu dowiesz się, jak zabezpieczyć siebie i bliskich na wakacyjnych wojażach poprzez wykupienie polisy turystycznej. Czytaj dalej. 


Ubezpieczenie wakacyjne. Co to takiego?

Polisa turystyczna to bardzo przydatny produkt ubezpieczeniowy, który polega na ochronie Ciebie i Twoich bliskich przed przykrymi konsekwencjami chorób oraz wypadków poza granicami naszego kraju. Zakres takiego ubezpieczenia to przede wszystkim:
 

Pokrycie kosztów leczenia za granicą

To właśnie ten aspekt sprawia, że polisa turystyczna jest tak bardzo atrakcyjna dla wszystkich miłośników podróży. W ramach ubezpieczenia możesz liczyć na pokrycie kosztów wizyt lekarskich, badań diagnostycznych, leczenia stomatologicznego, a nawet niektórych zabiegów. To wszystko sprawia, że nie musisz martwić się tym, co stanie się, gdy stan zdrowia któregoś z członków wyjazdu znacznie się pogorszy. Docenisz również ten element polisy, jeśli lubisz wszelkiego rodzaju sporty ekstremalne. Więcej informacji na ten temat przeczytasz tutaj: https://wakacyjnapolisa.pl/ubezpieczenie-sporty-ekstremalne/
 

Ochrona przy wypadku z Twojej winy

Czasami zdarza się, że niebezpieczne zdarzenie jest spowodowane naszą nieuwagą lub zaniedbaniem. Jeśli w takiej sytuacji zostanie poszkodowana osoba trzecia, możesz liczyć na pomoc przy wypłacie ewentualnych roszczeń skierowanych w Twoją stronę. Wystarczy tylko, że spiszesz z pokrzywdzonym porozumienie. Cała procedura zamknie się bez konieczności przeprowadzania sprawy w sądzie.
 

Zgubienie bagażu

Utrata bagażu to niesamowity cios, szczególnie gdy planujemy wypoczynek pod namiotem. Jeśli Twoje walizki zostaną zgubione lub skradzione, wystarczy, że kupisz potrzebne rzeczy i przedstawisz ubezpieczycielowi wszystkie rachunki. Po powrocie z wakacji na Twoim koncie znajdą się środki, które poniosłeś w związku ze stratą bagażu. Dowiedz się również co zabrać pod namiot (więcej na ten temat tu wakacyjnapolisa.pl/poradnik/co-zabrac-pod-namiot/ ).
 

Zwrot poniesionych kosztów przy rezygnacji lub odwołaniu wyjazdu

Czasami nawet najlepiej zaplanowane wakacje muszą zostać odwołane ze względu na przypadki losowe. W takiej sytuacji ubezpieczyciel uruchomi środki z Twojej polisy wakacyjnej i zwróci poniesione przez Ciebie koszty. Oczywiście musisz wykazać, że zmiana planów nie jest spowodowana Twoją złą wolą lub celowym działaniem.
 

Podsumowanie

Jeśli wybierasz się na wakacje pod namiot, polisa wakacyjna jest czymś, o czym na pewno powinieneś pomyśleć. Pamiętaj, że bezpieczeństwo jest bezcenne i nie warto ryzykować zmarnowanymi wakacjami tylko dlatego, że postanowiłeś zaoszczędzić na ochronie siebie i swoich najbliższych. Zainteresuj się już dzisiaj ofertami ubezpieczycieli i wybierz polisę, która najbardziej spełnia Twoje oczekiwania. Dzięki temu będziesz mógł się w 100% skupić na odpoczynku i naładowaniu baterii przed powrotem do pracy.

artykuł Partnera Serwisu