Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Bielizna termiczna Warm Evolution Odlo - kobiecy punkt widzenia

Damska bielizna termiczna Odlo Evolution Warm test

Koszulka z długim rękawem EVOLUTION WARM zaprojektowana została zgodnie z technologią "ODLO - zoned function” co oznacza, że podzielona jest na strefy klimatyczne, zgodnie z mapą termiczną ciała.


Wszystkie wyprawy do Ameryki Południowej nauczyły mnie, że w podróży potrzebujemy mniej niż nam się wydaje. Jestem zdecydowanym zwolennikiem zabierania ze sobą plecaka w wersji super light. Oznacza to, że muszą się w nim znaleźć tylko bardzo uniwersalne rzeczy i doskonale dostosowane do potrzeb. Wybierając koszulkę z pewnością zastanawiasz się nad tym, jakie ma właściwości termoizolacyjne, na ile szybko i skutecznie transportuje wilgoć, czy radzi sobie z zapachem, czy  jest wygodna..., ale jeśli jesteś kobietą – myślisz też o tym, jak koszulka wygląda ;). Nawet w górach lubię czuć się kobietą i wyjątkowo cieszy mnie fakt, że dziś kupując bieliznę termoaktywną nie muszę wybierać pomiędzy funkcjonalnością a wyglądem, bo mogę mieć wszystkie te rzeczy naraz. 

         

Wygoda noszenia i użytkowania bielizny termicznej Odlo

Bielizna termiczna Odlo jest miękka, delikatna i świetnie dopasowuje się do sylwetki, a dzięki technologii bezszwowego łączenia gwarantuje pełną swobodę. Producent mówi o efekcie "second skin", co dla mnie oznaczało, że koszulka idealnie dopasowuje się do sylwetki i gwarantuje pełen komfort użytkowania. W koszulce zastosowano kombinację kilku rodzajów splotów dla zapewnienia dzianinie pełnej funkcjonalności: struktury żebrowe dla stabilizacji, niezwiązane włókna dla dodatkowej izolacji cieplnej, a siateczkę dla lepszych właściwości wentylacyjnych. Być może to drobiazg, ale warto wspomnieć, że zamek zapinany pod szyją ma dodatkowe zabezpieczenie, które chroni skórę. W namiocie często spałam właśnie w Warm Evolution. Było mi w niej ciepło i miło – jest bardzo delikatna w dotyku. Koszulka jest lekka i zajmuje mało miejsca w plecaku. Podczas swoich podróży często korzystam z pralni, a do tych w Ameryce Południowej mam średnie zaufanie. Zwykle kiedy pierwszy raz oddaję coś do pralni, to po odbiór idę z drżącym sercem. Odlo Warm Evolution zdało test, a nie sądzę, aby obsługa stosowała wytyczne z metki ;). 

Właściwości termoizolacyjne i transport wilgoci

Koszulka z długim rękawem EVOLUTION WARM zaprojektowana została zgodnie z technologią "ODLO - zoned function”, co oznacza, że podzielona jest na strefy klimatyczne, zgodnie z mapą termiczną ciała. Dzięki temu w odpowiednich miejscach ma lepszą wentylację bądź docieplenie.

W efekcie koszulka termiczna świetnie sprawdza się zarówno w warunkach intensywnego wysiłku w górach, przy bardzo niskich temperaturach, ale też podczas cieplejszych dni spędzanych w mieście. Podczas ostatniej wyprawy do Ekwadoru użytkowałam koszulkę przy bardzo dużych różnicach temperatur. Około -10/15st C w nocy na lodowcu, a w ciągu dnia czasami + 25. Dzięki doskonałym właściwościom termoizolacyjnym nie musiałam zastanawiać się nad tym, czy jest mi zimno, czy ciepło, czy koszulka jest mokra, czy trzeba ją zmienić. Zwykle było właśnie tak, jak powinno być. Nawet wtedy kiedy po długim marszu docierałam do obozu, nigdy nie czułam wilgoci na plecach, a tym samym chłodu. Antybakteryjne jony srebra to dodatkowy atut, bo minimalizują przykry zapach potu, a koszulka długo zachowuje świeżość. 

Mocne strony Odlo EVOLUTION WARM:

- doskonałe właściwości termoizolacyjne i odprowadzanie wilgoci
- wygoda noszenia
- brak przykrego zapachu potu
- w plecaku zajmuje mało miejsca i jest lekka
- ma ładny krój i idealnie dopasowuje się do sylwetki (idealna dla kobiety :))
- szybko wysycha
- nie wymaga nadzwyczajnych środków ostrożności, kiedy oddajesz ją do pralni

Słabe strony ODLO EVOLUTION WARM

Jedyną słabością jest cecha, która stanowi też mocną stronę koszulki. Bardzo delikatny materiał sprawia, że koszulka „mechaci się” w miejscach, które ocierają się o siebie podczas chodzenia. 

Koszulka występuje również w wersji dla mężczyzn.

Opis producenta:

EVOLUTION WARM
- to bielizna termiczna bezszwowa ze strefami klimatycznymi zaprojektowana zgodnie z technologią „ODLO zoned function”, która dzieli ciało na strefy o szczególnej potliwości oraz wrażliwości na wyziębienie. W każdej ze stref zastosowano odpowiednie dla jej potrzeb obszary dociepleń lub wentylacji. Dzięki technologii bezszwowego łączenia poszczególnych stref, bielizna linii "Evolution Warm" układa się na ciele jak prawdziwa „druga skóra”, zapewniając komfort cieplny oraz pełną swobodę ruchu.

Produkt przetestowali współpracownicy serwisu Ceneria.pl:



Iza Sapuła

Z wykształcenia psycholog, z zawodu HR manager z porywu duszy - włóczęga, podróżnik, górołaz. Ciekawość świata i otwartość na nowe doświadczenia od zawsze nie pozwala jej usiedzieć w jednym miejscu. Swą przygodę z górami i podróżowaniem rozpoczęła w 2002 roku na Kaukazie. Szczególnym sentymentem darzy Andy i Amerykę Południową. W ciągu siedmiu wypraw na ten kontynent zdobyła kilkanaście andyjskich szczytów m.in. Cotopaxi, Pico Bolivar, Sangay, Alpamayo, Sajama, Illimani, Parinacota. Ostatnia wielomiesięczna wyprawa do Ameryki Południowej nie tylko nie ostudziła jej fascynacji tym kontynentem lecz rozbudziła ją jeszcze bardziej. Kolejny realizowany obecnie pomysł to zdobycie wszystkich szczytów ekwadorskiej Wielkiej Dziesiątki. W 2010 roku zdobyła Illiniza Norte, Illiniza Sur i Carihuairazo kompletując w ten sposób 7 z 10 najwyższych szczytów Ekwadoru.



Jarek Łączka

Psycholog, podróżuje, przy okazji zdobywa góry, najchętniej te w Andach. Interesuje go prawie wszystko, co z Ameryką Południową związane: od wspaniałej przyrody Andów, Amazonii czy Patagonii po chilijskie wino i argentyńską wołowinę. Ponad roczny pobyt pozwolił mu przemierzyć kontynent od karaibskich wybrzeży po najdalej na południe wysunięty cypel Ziemi Ognistej. Na co dzień z zapałem szuka inspiracji i pomysłów na wyprawy, które z pasją realizuje na południowoamerykańskich bezdrożach. 
Współautor artykułów dla Magazynu Turystyki Górskiej NPM oraz Magazynu Górskiego.



ZOBACZ RÓWNIEŻ
ZOBACZ PRODUKTY