Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Czapki Vikinga - jak się sprawdziły na Kaukazie?

Uczestnicy wyprawy Kazbek 2011 Winter Expedition pod patronatem Ceneria.pl podczas trwania ekspedycji przetestowali czapkę Viking Windstopper oraz kominiarkę Viking Windlocker. Zobacz, jak spisały się czapki w Kaukazie. Opinia kolejnego uczestnika.
Reklama
 

Autor testu: Maciej Woźniak

Czapka Viking Windstopper
nr kat. 215/12/0312
 
To czapka, z którą praktycznie nie rozstawałem się przez całą wyprawę Kazbek Winter Expedition 2011 (zarówno za dnia jak i w nocy). Renomowana membrana typu WINDSTOPPER® bardzo dobrze spisywała się nawet przy dużym wietrze. Czapka stanowiła również wystarczają ochronę cieplną przy niskich temperaturach podczas kaukaskich nocy. Model Viking Windstopper dobrze przylegał do uszu, co jest niewątpliwie dużą zaletą czapki. Jeśli chodzi o wady: osobiście jestem przeciwny unifikacji rozmiarów tego typu sprzętu. W moim przypadku wolałbym czapkę nieco „płytszą”, by po włożeniu na głowę czuć mniej „luzu”. Niemniej ten niewielki mankament nie przeszkodził w noszeniu czapki pod górskim kaskiem.
Śmiało mogę polecić wszystkim czapkę Viking Windstopper!


Zalety:
- Wysoka odporność na wiatr i chłód;
- Dobre przyleganie do uszu.

Wady:
- Jeden rozmiar czapki.

Link do strony producenta >>


Kominiarka Viking Windlocker
nr kat. 295/11/5560
 
Czapka dodatkowa (zapasowa) podczas Kazbek Winter Expedition 2011. Kominiarka dostępna jest w czterech wersjach kolorystycznych, jednak, w każdym modelu dominuje kolor czarny. Do przetestowania dostaliśmy całkowicie czarną, dwuczęściową kominiarkę z odczepianą częścią twarzową (maską). Niewątpliwą zaletą czapki był łatwy sposób montażu maski na dwa zatrzaski; również w rękawicach przy temperaturze grubo poniżej zera. Materiał wierzchni Woven Windlocker® Fleece efektywnie chronił przed wiatrem, a wewnętrzna część z polaru chroniła przed zimnem. Niestety, czapka była mniej skuteczna w ochronie uszu przed zimnem i wiatrem w porównaniu do modelu Viking Windstopper (mniejsze dopasowanie tej części). Ustnik powinien mieć większą perforację, by para wodna przy niskich temperaturach łatwiej uchodziła tą częścią. Podobnie jak Viking Windstopper czapka miała zunifikowany rozmiar, który uniemożliwiał lepsze dopasowanie sprzętu.


Zalety:
- Wystarczająca ochrona przed zimnem i wiatrem;
- Kominiarka dwuczęściowa z łatwym montaż części twarzowej.

Wady:
- Jeden rozmiar czapki;
- Niepełne dopasowanie do uszu;
- Zbyt mała perforacja ustnika.

Link do strony producenta >>
ZOBACZ PRODUKTY