Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Dlaczego warto lecieć do Meksyku?

Meksyk ma tak wiele do zaoferowania odwiedzającym gościom! Bardzo łatwo będzie Wam się zakochać się w kraju cywilizacji Azteków, Majów, Mariachi i słynnej na cały świat tequili. Już po przekroczeniu progów tego fascynującego kraju popadniemy w zachwyt. To także kraj wielu kontrastów przyrodniczych; znajdziemy tam tropikalne dżungle, wulkany, pustynie pełne kaktusów, bardzo głębokie kaniony oraz szczyty pasma górskiego Kordyliery pokryte śniegiem. Meksyk szczyci się wspaniałą kuchnią oraz bogatą tradycją i kulturą, która jest pełna widowiskowych fiest i festynów.

Największe atrakcje Meksyku?

Jedna z największych atrakcji turystycznych są tzw.: pueblos magicos oraz piramidy i ruiny starożytnych świątyń Azteków i Majów. Co może być też ciekawe dla wyznawców religii chrześcijańskiej podczas podróży do Meksyku możecie odwiedzić największe sanktuarium maryjne na świecie. Bazylikę Matki Bożej z Guadalupe (rzymskokatolicki kościół i narodowe sanktuarium) w Mieście Mexico City rocznie odwiedza 12 milionów pielgrzymów. Obecna bazylika ma cztery wieże, wysoką na 42 metry kopułę i może pomieścić do 50 tysięcy osób. Do wykonania zdobień przy ołtarzu kościelnym zużyto aż 62 tony srebra. 

Wybrzeża Meksyku obmywa z jednej strony ciepłe karaibskie morze, z drugiej wody Oceanu Spokojnego, oferując jedne z najpiękniejszych plaż na świecie i fenomenalne warunki do nurkowania.
Nie jest łatwo określić ile czasu byście potrzebowali na zobaczenie i poznanie chociażby 10% turystycznych skarbów i atrakcji w Meksyku. To kraj tak niesamowicie rozległy i kulturowo zróżnicowany, że warto delektować się jego odkrywaniem podczas kilku wizyt. 


Biuro podróży CARTER® sugeruje, aby eksplorację Meksyku rozpocząć od najbardziej znanego regionu jakim jest Półwysep Jukatan oraz zaserwować sobie dawkę błogiego wypoczynku na Riwierze Majów, w Cancun,a wyspie Holbox lub w modnym Tulum.

Jukatan: dziedzictwo Azteków, Majów i studnie cenotes

Półwysep posiada wszystkie atrakcje i atuty, które są wymagane aby rozkochać się w Meksyku odwiedzając go po raz pierwszy– bajecznie piękne plaże, ukryte w dżungli świątynie i piramidy starożytnych cywilizacji Majów i Tolteków, kolonialne miasta czy niesamowite studnie krasowe zwane cenotes, gdzie można zażywać przyjemnych ochładzających kąpieli. Jukatan to prawdziwe turystyczne eldorado. Tutejsze wybrzeże Morza Karaibskiego to urzeczywistnienie wyobrażenia raju na Ziemi. Jednym z najładniejszych miast i zdecydowanie wartym zobaczenia jest Mérida – czyli Białe Miasto, stolica. Nazywana tak dzięki pięknym, kolonialnym budynkom.
Wycieczka do Meksyku  na Półwysep Jukatan to historia, przyroda, kultura, natura, boskie plaże i rozrywka w jednym miejscu! A jeśli podróżujecie z dziećmi i poszukujecie beztroskiego szaleństwa koniecznie trzeba odwiedzić imponujące parki rozrywki np. Xcaret czy Xoximilco. Luksusowe biuro podróży CARTER zaprasza na wakacje „szyte na miarę” w Meksyku, idealnie dopasowane do Waszych zainteresowań.
Zainteresowały Was skarby Meksyku i tajemnice Jukatanu?
Serdecznie zapraszamy do kontaktu:
travel@carter.eu
22 392 60 16/17,
Inspiracje podróżnicze i relacje z naszych wypraw:
https://carter.eu/blog/
https://www.instagram.com/carter_luksusowe_wakacje/
https://www.youtube.com/channel/UCYYiTTsOkKPm7UEmaXpheRQ/videos

 

 artykuł sponsorowany