Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Jak obstawiać mecze? Zwróć uwagę na bezpieczeństwo, ale też jakość oferowanych przez bukmacherów usług


Zdecydowałeś się obstawiać mecze? Na kilka rzeczy powinieneś zwrócić uwagę.
Wybierając bukmachera jedni gracze zwracają największą uwagę na bonusy i promocje oferowane przez bukmacherów, inni na szerokość udostępnianej przez nich oferty, a jeszcze kolejni decydują się na założenie konta w firmie, która sponsoruje ich ulubioną drużynę. Niezależnie od czynników przesądzających o wyborze bukmachera warto szczególną uwagę zwrócić na kwestię bezpieczeństwa gry. Aby rozrywka nie zakończyła się nieprzyjemnościami i utratą pieniędzy?

fot: Stock.Adobe.com.

Gracze, którzy chcieliby obstawiać mecze i podejmują decyzję o grze u bukmachera mogą wybierać spośród wielu firm dostępnych na rynku, a jak możemy przeczytać na jak-obstawiac-mecze.pl liczba takich firm stale rośnie. Bukmacherzy kuszą graczy bonusami i promocjami. Najpopularniejszym z nich jest tzw. bonus startowy, a więc bonus przyznawany wyłącznie nowym klientom bukmachera. Nowy użytkownik dzięki rejestracji u konkretnego bukmachera może liczyć nawet na kilkukrotne zwiększenie wpłacanych za pierwszym razem środków. Przy wyborze bukmachera nie bez znaczenia pozostają także inne kwestie.
 

Wiedza czy instynkt?

Sporą popularnością wśród graczy cieszy się obstawianie meczów na żywo (zakłady live). Niektórzy lubią przeprowadzać dogłębne analizy, sprawdzać statystyki i sytuację drużyn, aby później obstawić przewidywany wynik jeszcze przed rozpoczęciem danego spotkania i spokojnie śledzić je na żywo lub w telewizji, sprawdzając poprawność swoich przewidywań. Są jednak i tacy gracze, którzy bazują bardziej na instynkcie i ewentualne typy łatwiej jest im ustalić w trakcie odbywającego się już meczu. To właśnie oni najczęściej korzystają z zakładów na żywo, gdzie oferta zmienia się w zależności od sytuacji na boisku czy parkiecie. Większość bukmacherów działających na polskim rynku oferuje możliwość obstawiania meczów na żywo. Warto jednak sprawdzić, czy bukmacher którego wybrałeś posiada w ofercie Live tę dyscyplinę którą będziesz najbardziej zainteresowany. 
 

Era mobile wyznacza trendy

Obecnie bardzo często obstawianie meczów odbywa się za pomocą urządzeń mobilnych. Przed skorzystaniem z oferty danego bukmachera warto sprawdzić, czy oferuje on rozwiązania ułatwiające obstawianie w ten sposób. Czy np. strona wyświetla się prawidłowo na smartfonie oraz czy bukmacher udostępnia swoją aplikację mobilną, z której korzystanie w tej sytuacji z pewnością jest bardziej komfortowe. To już w zasadzie standard wśród legalnych firm dostępnych w Polsce, jednak biorąc pod uwagę regularne pojawianie się nowych bukmacherów zasadne jest zweryfikowanie tych kwestii.
 

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Gdy tylko zaczniesz interesować się danym bukmacherem to pierwszą rzeczą jaką należy zrobić jest weryfikacja legalności tego bukmachera. Legalna działalność oznacza, że dany podmiot działa na rynku posiadając odpowiednią licencję. A ta przyznawana jest przez Ministerstwo Finansów. I to właśnie dlatego na stronie tej instytucji każdy może sprawdzić, czy dany bukmacher posiada odpowiednie zezwolenie. Jest to tyle istotne, że kara grozi nie tylko nielegalnemu bukmacherowi, ale także graczowi, który zdecydował się skorzystać z jego oferty. Nieznajomość prawa szkodzi głosi stara sentencja i tu również brak świadomości nie jest wytłumaczeniem. Dlatego tak istotne jest zweryfikowanie legalności danego bukmachera. Zajmuje to tylko chwilę, a może uchronić przed grzywną wynosząca nawet 120 stawek dziennych. Obstawianie meczów u legalnego bukmachera to nie tylko gra zgodna z prawem, ale także znacznie bezpieczniejsza gra, ponieważ wszystkie legalne firmy podlegają odpowiedniej kontroli państwa.
 
Obstawianie u bukmachera może prowadzić do uzależnienia. Graj odpowiedzialnie! Tylko osoby pełnoletnie mogą korzystać z usług firm bukmacherskich.

artykuł partnera serwisu