Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Jak rozpocząć przygodę z biegami górskimi? Wykład z Edytą Lewandowską w 4Faces

Aktualna mistrzyni Polski w biegu górskim na dystansie ultra, Edyta Lewandowska podzieliła się swoją wiedzą i doświadczeniem podczas wykładu dedykowanego wszystkim pasjonatom aktywnego spędzania czasu, którzy planują rozpoczęcie nowego etapu w swoim sportowym życiu.
Reklama

Tematyka spotkania dotyczyła biegów górskich i długodystansowych. Po jego zakończeniu, Edyta Lewandowska przeprowadziła trening z ćwiczeniami rozgrzewającymi i rozciągającymi na dachu Galerii Północnej. Szkolenie odbyło się w salonie marki 4Faces.

Ciągłe szukanie nowych wyzwań i konsekwentne podnoszenie poprzeczki cechują sportowców, którzy dążą do tego, aby nieustannie rozwijać się oraz poprawiać swoje wyniki. Przygoda z bieganiem z reguły rozpoczyna się od krótkich dystansów. Następnie, liczba kilometrów sukcesywnie wzrasta. Po pokonaniu maratonu, można mieć apetyt na jeszcze więcej. Biegi górskie ultra zaspokoją nawet najbardziej wymagających biegaczy, którzy sprawdzają granice własnej wytrzymałości.

Część merytoryczna wykładu w 4Faces odbyła się w strefie Body Center, będącej głównym atutem multibrandowego salonu. W strefie na co dzień można uzyskać porady dietetyka klinicznego oraz trenera personalnego. Jest to również miejsce, gdzie odbywają się eventy tematyczne i szkolenia z zakresu zdrowego żywienia, bezpiecznego i efektywnego treningu oraz suplementacji. Edyta Lewandowska, której towarzyszył dziennikarz i biegacz Piotr Falkowski, podzieliła się swoją wiedzą nt. optymalnego przygotowania do pierwszego startu w górach. Porady wicemistrzyni Europy Masters dotyczyły odpowiedniego odżywiania, regeneracji, pokonywania własnych słabości oraz doboru stosowej odzieży.
Biegi długodystansowe to nie przelewki. Jeśli do tego startujemy w górach, musimy przygotować się na wszystko. Pogoda potrafi zmieniać się jak w kalejdoskopie, a przewyższenia często stanowią większe wyzwanie niż sam dystans do pokonania. Ważne, aby do wysiłku fizycznego podchodzić mądrze. Zadbać o swój komfort, dobrać buty do nawierzchni i nie popełnić błędów nowicjusza. Sport ma dawać przede wszystkim satysfakcję. Jeśli czujemy się na tyle dobrze, aby poprawiać osobiste wyniki, musimy to robić z głową, żeby na mecie mieć pełną satysfakcję – powiedziała Edyta Lewandowska.

Po spotkaniu w salonie 4Faces, uczestnicy udali się na dach Galerii Północnej, gdzie odbył się wspólny trening pod czujnym okiem Edyty Lewandowskiej. Ćwiczenia rozciągające miały przypomnieć, że przed każdym startem najważniejsza jest rozgrzewka. Ponadto, wszyscy mogli testowo wypożyczyć buty Hoka One One.

4Faces to specjalistyczne, multibrandowe salony sportowe, należące do spółki OTCF, która jest również właścicielem marek sportowych 4F oraz Outhorn. Salony 4Faces to starannie wyselekcjonowana oferta marek sportowych, wsparcie sprzedawców-ekspertów, serwis sprzętu sportowego oraz szeroki wachlarz usług w Body Center, gdzie klienci uzyskają porady dietetyka i trenera personalnego, dopasowując optymalne parametry treningowe do możliwości organizmu. Dzięki profesjonalnym urządzeniom, Klienci mogą dobrać i przetestować na bieżni odpowiednie obuwie sportowe.
Salony 4Faces znajdują się w Warszawie, Katowicach i Poznaniu.
Więcej na stronie: facebook.com/Sport4Faces