Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Jak sylwester, to tylko w Hamburgu! Najpiękniejsze fajerwerki nad wodą

Miasto Hanzy kusi świetnymi imprezami sylwestrowymi nad samą wodą.
Reklama

O ostatnim dniu starego roku przy historycznych pirsach nad Łabą, w dzielnicach St. Georg, Eppendorf i Winterhude wokół jeziora Außenalster można powiedzieć wszystko tylko nie to, że jest smutny. Idyllicznych miejsc nad wodą, przy którymś z niezliczonych kanałów, w Hamburgu akurat nie brakuje. Kto zaś woli obchodzić sylwestra hucznie, powinien wybrać się na tereny portowe nad Łabę.

Rozbłyskujące na niebie fajerwerki zatapiają okolicę w niesamowitej feerii barw, a o północy dodatkowo zalewa ją istna kakofonia dźwięków. Punktualnie o godzinie 24.00 ze wszystkich cumujących statków rozlega się głos syren okrętowych. Rozlokowane wzdłuż portowej promenady stoiska gastronomiczne zapraszają do prawdziwie lukullusowej uczty. A komu atrakcji wciąż mało, może zarezerwować sobie miejsce w jednym z licznych sylwestrowych rejsów po Łabie, by z wody przyglądać się widowisku. Uwaga: ze względów bezpieczeństwa nie ma możliwości obejrzenia pokazów sztucznych ogni bezpośrednio na stacjach metra Baumwall i Landungsbrücken!

Osoby chcące bawić się nieco mniej szumnie ciągną nad Außenalster. Najpiękniej widowisko świetlne na Höhe Schwanenwik wygląda obserwowane po wschodniej stronie jeziora. Innymi doskonałymi i typowymi dla Hamburga „punktam obserwacyjnymi“ są mosty Krugkoppelbrücke w górze na północy i Kennedybrücke na południu rzeki Alster. Do siego roku!


Szampańska zabawa sylwestrowa w okolicach hamburskiego portu
Copyright / Foto: www.mediaserver.hamburg.de / bcs Media / Manuel Lebowsky

Informacje o sylwestrze w Hamburgu
Niemiecki: https://www.hamburg-tourism.de/erleben/events/silvester/
Niemiecki: https://www.hamburg.de/silvester/2700438/feuerwerk-gucken/
Niemiecki: https://www.hamburg.de/silvester/2490644/feuerwerksfahrten/
Angielski: https://www.hamburg.com/explore/events/culture/new-years-eve/
Angielski: https://www.hamburg.com/visitors/hamburg-by/boat/

Hamburg dla turystów

Niemiecki: https://www.hamburg-tourism.de
Niemiecki: https://www.hamburg.de
Angielski: https://www.hamburg-travel.com
Angielski: https://www.hamburg.com/