Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Jak wygląda obstawianie u bukmachera przez internet?

Czy obstawianie u bukmachera przez internet jest dobrym pomysłem? Dowiedz się, jakie zalety i wady ma takie rozwiązanie, a także jak obstawić pierwszy zakład bukmacherski przez internet.


Obstawianie zakładów w internecie? Co warto wiedzieć?

Internet jest obecny w bardzo wielu dziedzinach naszego życia. Coraz częściej potrzebujemy go w pracy, wykorzystujemy do sprawdzenia jakiejś informacji, korzystamy z internetu dla rozrywki, a także robimy zakupy online. Bukmacherzy są świadomi tego, jak potężnym narzędziem jest internet, dlatego udostępniają możliwość obstawiania zakładów bez wychodzenia z domu.
Czym takie typowanie różni się od tego w punktach stacjonarnych? Sprawdźmy, czy obstawianie zakładów w internecie jest dobrym rozwiązaniem dla wszystkich  i jakie warunki należy spełnić, aby postawić pierwszy kupon.
 

Internet dobry dla każdego?

Raport opublikowany przez Centrum Badania Opinii Społecznej bardzo wyraźnie pokazuje, że najczęściej z internetu korzystają osoby w wieku 18-24 lata. Wraz ze wzrostem wieku spada odsetek ludzi pozostających online, co szczególnie widać w grupie tych powyżej 65. roku życia.
Jest zatem mało prawdopodobne, że osoby, które na co dzień raczej nie korzystają z internetu, zdecydują się na grę u bukmachera właśnie w taki sposób. 
Natomiast wśród młodszych osób takie prawdopodobieństwo zdecydowanie wzrasta. Używają oni bowiem internetu nie tylko podczas korzystania z komputera, ale bardzo często także na urządzeniach mobilnych, co sprawia, że są online niemal przez cały czas. Bukmacherzy doskonale to rozumieją i dlatego coraz uważniej tworzą takie rozwiązania, które mają usprawnić obstawianie zakładów online. 

Zalety i wady obstawiania zakładów w internecie

Obstawianie zakładów bukmacherskich w Internecie z pewnością jest wygodne i niezbyt czasochłonne. Możliwość typowania we własnym domu często okazuje się czynnikiem decydującym i przekonującym do takiego właśnie rozwiązania.
Wbrew pozorom jest to dobra metoda dla początkującego gracza, bo może on poświęcić na obstawienie zakładu tyle czasu, ile tylko potrzebuje. Tak naprawdę może rozmyślić się tuż przed samym postawieniem. W przypadku stacjonarnego punktu oczywiście również jest to dozwolone, ale może wprowadzać w zakłopotanie czy dodawać niepotrzebnego stresu.
Obstawiając online jest także wygodniej porównać oferty różnych bukmacherów i wybrać tę najkorzystniejszą. Obecnie lista legalnych bukmacherów organizujących zakłady wzajemne jest już długa, więc każdy nowy bukmacher stara się w jakiś sposób przyciągnąć do siebie graczy. Często jest to właśnie ciekawa oferta programowa albo wyjątkowy bonus powitalny.
Bukmacherzy dbają również o osoby, które wolą obstawiać zakłady na swoich telefonach. Wersje mobilne ich stron zazwyczaj są bardzo dopracowane, a większość bukmacherów oferuje również specjalne aplikacje. 
Jednak zdarzają się także nieprzyjemne sytuacje, kiedy utracimy połączenie z internetem, co może uniemożliwić obstawienie zakładu, dopóki nie naprawimy tej usterki. Również sprzęty takie jak komputer czy telefon potrafią zepsuć się w najmniej spodziewanym momencie. Zazwyczaj nie są to jednak na tyle poważne przeszkody, by zniechęcić kogoś przed obstawianiem w internecie.
 

Jakie warunki należy spełnić, by obstawiać w internecie?

Obstawianie u bukmachera w internecie jest stosunkowo proste, jednak na początku wymaga nieco większego zaangażowania niż w przypadku typowania w stacjonarnych punktach. Co trzeba zrobić? 
Przede wszystkim należy zarejestrować się u wybranego bukmachera. Podczas tego procesu zostaniemy poproszeni o wpisanie kilku danych, w tym adresu e-mail i numeru PESEL. Dalej następuje weryfikacja konta ? tutaj bukmacher wymaga przesłania skanu dokumentu tożsamości. 
Wykonanie tego kroku jest bardzo ważne, a bez niego nie można posiadać konta u bukmachera z pełnymi uprawnieniami. Ten wymóg wynika z zapisów ustawy hazardowej. Obowiązkiem spółki jest sprawdzenie, czy gracz ma ukończone 18 lat, ponieważ niepełnoletni nie mogą obstawiać zakładów. Dlatego też bukmacherzy proszą o przesłanie skanu dokumentu. W ten sposób mogą również sprawdzić, czy ktoś nie podszywa się pod cudzą tożsamość.
Po poprawnej rejestracji i weryfikacji konta możemy przejść do logowania. Stąd już prosta droga do obstawienia pierwszego zakładu ? wystarczy wybrać zdarzenie, które chcemy typować, postawić stawkę i czekać na rozstrzygnięcie.
 

Jak wypłacić wygraną?

Wypłata ewentualnej wygranej przebiega w bardzo prosty sposób praktycznie bez naszego udziału. Na swoim koncie gracza należy podać numer konta bankowego, na który później bukmacher przelewa wygraną, oczywiście po zleceniu takiej dyspozycji przez gracza. Większość firm zastrzega sobie pewien czas na wykonanie przelewu, jednak zazwyczaj nie trwa to dłużej niż kilka dni.
 
Przed rozpoczęciem gry należy jeszcze upewnić się, czy wybrany bukmacher posiada polskie zezwolenie na działalność. Jest to o tyle ważne, że obstawianie w firmie która takiego zezwolenia nie otrzymała może wiązać się z bardzo przykrymi konsekwencjami dla gracza, takimi jak przepadek wszystkich wygranych oraz dodatkowo grzywna. Decydując się na grę musimy także brać pod uwagę, że zakłady bukmacherskie mogą uzależnić.

Materiał prasowy