Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Jarmark bożonarodzeniowy nad Wezerą: Brema gotowa do świąt

W czasie od 27 listopada do 23 grudnia historyczny jarmark „Schlachte-Zauber” rozgaszcza się nad samą rzeką. Na nabrzeżu statki skrzą się w migotliwym odświętnym blasku, w powietrzu czuć zapach wędzonej ryby i świeżo upieczonego chleba.
Reklama
 

Na popularnej bremeńskiej promenadzie Schlachte, za masywną drewnianą palisadą można przy starodawnej muzyce i pokazach artystycznych poddać się świątecznemu nastrojowi w nadmorskiej atmosferze. Na historycznym jarmarku urządzono też piracką wioskę, która przywołuje czasy, kiedy hanzeatyckie miasto nad Wezerą było dużym portem przeładunkowym. Ulokowane wzdłuż Schlachte stragany oferujące wyroby rękodzielnicze, przyprawy, miody pitne i poncz, ceramikę i gorące potrawy dodadzą do odświętnych doznań szczyptę przygody i trzy szczypty przyjemności.

Wraz z tradycyjnym jarmarkiem bożonarodzeniowym wokół ratusza, który jest obiektem dziedzictwa światowego UNESCO i jednym z najznamienitszych przykładów budownictwa gotyckiego w Europie, to największa bremeńska atrakcja w grudniu. Pieszo można przejść między oboma jarmarkami wolną od barier architektonicznych Böttcherstraße, zaledwie 100-metrową uliczką przebudowaną i zabudowaną w latach dwudziestych XX w. w stylu niemieckiego ekspresjonizmu. Uliczka została wpisana na listę zabytków.


Słynnych muzykantów z Bremy w grudniu także ogarnia świąteczny nastrój Copy Right: © Carolin Hinz / Bremer Touristikzentrale


Informacje o Schlachte-Zauber i jarmarku bożonarodzeniowym
Niemiecki: http://www.bremen-tourismus.de/weihnachten-bremen
Angielski: http://www.bremen-tourism.de/christmas-market-and-schlachte-magic

Podróże po wolnym mieście Bremie
Niemiecki: http://www.bremen-tourismus.de
Angielski: https://www.bremen.de/home

Informacje o jarmarkach bożonarodzeniowych w Niemczech
Niemiecki: http://www.germany.travel/de/specials/weihnachten/weihnachten.html
Angielski: http://www.germany.travel/en/specials/christmas/christmas.html