Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Kalendarz wyścigów Trek Enduro MTB Series

Reklama

Rok 2018 przyniesie kilka zmian w cyklu zawodów kolarskich „Enduro MTB Series”. Po pierwsze, nowy sponsor tytularny, czyli marka Trek. Po drugie, nowy formularz rejestracji, który m.in. pozwoli zapisać się od razu na wszystkie 3 edycje. Szykujcie się na kolejny ciekawy sezon rywalizacji on-sight!


Zima to czas na przygotowywanie nie tylko formy na nadchodzący sezon. To również intensywne działania organizatorów zawodów. Rozmowy z miastami, nadleśnictwami i sponsorami prowadzimy w zasadzie od września ubiegłego roku. Wyciągnęliśmy wnioski z przeprowadzonych imprez i wprowadzamy nowe, lepsze rozwiązania. To sporo pracy, ale naszym celem jest dalszy rozwój imprezy – mówi Grzegorz Miedziński, organizator zawodów. To, że idziemy w dobrym kierunku, ma potwierdzenie w zainteresowaniu imprezą wśród zagranicznych Riderów oraz w liczbie sponsorów, no i oczywiście dalszej współpracy z dotychczasowymi lokalizacjami – dodaje Grzegorz.

Przypomnijmy, że tegoroczny cykl „Trek Enduro MTB Series” składać się będzie z 3 edycji. Każda z nich zaplanowana jest w 2-dniowej, kompleksowej formule. Jednego dnia planowany jest wyścig oraz wieczorna integracja. Drugiego dnia „Whyte Racing” czyli Mateusz Baliński i Łykasz Szymczuk poprowadzą szkolenia techniki jazdy, a przedstawiciele Pokojowego Patrolu podpowiedzą, jak udzielić pierwszej pomocy. Nie zabraknie również testów rowerów takich marek jak Trek, Whyte i może jeszcze innych.
Na odświeżonej stronie w nowej domenie www.enduromtbseries.pl pojawiły się już bardziej szczegółowe informacje o charakterze odcinków specjalnych. Nie zdradza to w żaden sposób przebiegu trasy, ale ułatwia przygotowanie się do rywalizacji m.in. przez dobór opon, rozłożenie sił itp. Lekko zmodyfikowaliśmy też regulamin cyklu, w którym zmiany wynikają z naszych obserwacji z całego sezonu 2017 jak i głosów od samych zawodników
– mówi Michał Lalik z 1Enduro, wspierający w tym roku zawody.

Organizatorzy rezygnują np. z oklejania rowerów (pozostanie oklejanie tylko w kategorii hardtail), ale wprowadzają nieco większy rygor w punktualności startu na odcinkach specjalnych. W ramach imprezy nadal będzie rozgrywany Akademicki Puchar Polski, zaś kategorie wiekowe pozostaną bez zmian. W chwili uruchomienia zapisów (w drugiej połowie kwietnia) będzie możliwa rejestracja na wszystkie 3 imprezy (w promocyjnej cenie), a pierwsze dwie grupy startowe będą dedykowane dla czołowych, najszybszych zawodników (ich wybór będzie jednak dobrowolny).

To najważniejsze zmiany w nowym regulaminie. W celu zapoznania się ze wszystkimi, odsyłamy do lektury regulaminu i „ABC zawodnika on-sight” dostępnego na stronie www.enduromtbseries.pl.

Warto wspomnieć, że imprezę wspiera coraz więcej firm spoza branży rowerowej/sportowej. Są to m.in. Ryobi, Kordas, ElkaminoDom, Olympus, ETI Polam, Varta, Tent Grupa.    

#1 Przesieka:
- 16 czerwca – zawody, impreza „Plaża Party”
- 17 czerwca – szkolenia, testy

#2 Szklarska Poręba:

- 7 lipca – szkolenia, testy
- 8 lipca - zawody

#3 Mieroszów:
- 29 września – zawody, impreza
- 30 września - testy, wycieczka
Więcej informacji:

www.facebook.com/EnduroMTBseries
www.enduromtbseries.pl