Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Materace Klymit i ultra komfortowa kolekcja Static V

 

Klymit to amerykańska marka specjalizująca się w tworzeniu wyjątkowych materacy turystycznych, a której misją jest polepszenie jakości snu podczas wypraw. Turystyczne materace dmuchane marki Klymit są lekkie, niezwykle małe po spakowaniu i bardzo komfortowe. 

Static V 

Od momentu stworzenia pierwszego modelu Static V minęło już sporo czasu, a najnowsza, 15-sta już wersja została zaprojektowana tak, aby sprostać każdemu kształtowi ciała, w każdych warunkach. Sprawdza się zarówno podczas ekstremalnych wypraw, jak i rodzinnych kempingów. Nie dziwi zatem, że materace z tej kolekcji zyskały rzesze lojalnych fanów, dzięki którym Klymit zyskało miano firmy rozwijającej się najszybciej na świecie w dziedzinie produkcji materacy turystycznych.

 
Materace Klymit
 

Zespół Klymit

Zdecydowanym atutem marki jest jej zespół, w skład którego wchodzą inżynierowie z pasją do podróżowania. Udało im się połączyć nowoczesną technologię i design z funkcjonalnością niezbędną podczas turystycznych wojaży. Celem, na którym koncentruje się Klymit, jest poprawa warunków snu niezależnie od otoczenia i pogody. Ich produkty zapewniają poczucie jakby spało się we własnym łóżku.


Dożywotnia gwarancja

Dzięki użyciu materiałów najwyższej jakości, powierzchnia materacy jest przyjemna w dotyku i odporna na uszkodzenia mechaniczne - to właśnie dlatego Klymit oferuje ich dożywotnią gwarancję. 

 
Materace Klymit
 

Mapowanie ciała

Za innowacyjnością marki stoi technologia mapowania ciała. Maty Klymit dają wsparcie częściom ciała, które naturalnie stykają się z powierzchnią materaca. Pozostałe elementy zostały usunięte, w celu zminimalizowania wagi. Zabieg ten udoskonalił również cyrkulację powietrza oraz przyspieszył i ułatwił proces nadmuchiwania. Dodatkowo materace są kompatybilne z systemem pompowania Rapid Air. 
 

Komory powietrzne

Produkty Klymit można stosować zarówno jako klasyczny materac, jak i wkład do śpiwora ? wtedy stają się doskonałą warstwą izolacyjną. Użyte w nich nowatorskie komory powietrzne umożliwiły maksymalizację właściwości termicznych, dzięki czemu nawet niskie temperatury podczas nocy w śpiworze nie są już straszne. 
Tradycyjne materace bezwolnie poddają się ciężarowi ciała, w efekcie ich wypełnienie przesuwa się lub kompresuje wpływając na ich właściwości izolacyjne. Konstrukcja materacy Klymit zapewnia jak najmniejszą powierzchnię styku, co przekłada się bezpośrednio na wysoki poziom utrzymania ciepłoty ciała i  tym samym zwiększenie komfortu snu.
 

W kształcie litery "V"

Marka rozwinęła również specjalny design bazujący na kształcie litery "V", gwarantujący zwiększone wsparcie, niezależnie od pozycji przyjmowanej podczas snu; bez względu na to czy śpisz na plecach, boku czy brzuchu. Unikatowe komory połączone zostały funkcyjnymi brzegami, by znajdujące się w nich powietrze nie przemieszczało się w czasie ruchu, skutkiem czego nie towarzyszy mu żaden świst powietrza, szelest folii czy chrzęst materiału. Gdy użytkownik zbliża się do krawędzi, boki materaca napinają się, a tym samym zapobiegają nagłemu wysunięciu się materaca i jednocześnie stanowią wyczuwalną granicę.

 
Materace Klymit
 

Marka Klymit w Polsce

Marka Klymit swoją obecność na polskim rynku turystycznym zainicjowała już kilka lat temu. Jednak wówczas polski turysta nie był jeszcze gotowy na jej produkty. Dopiero obecne pokolenie podróżników, wychowanych na materacach samopompujących, w pełni docenia korzyściach płynące z możliwości komfortowego noclegu na świeżym powietrzu. Tym razem szukają oni już czegoś wygodniejszego, lżejszego i bardziej kompaktowego, co jednocześnie będzie można zakupić w rozsądnej cenie. 
Wszystkie te wymagania spełniają materace Static V, które dostępne są w trzech różnych gramaturach materiału, stanowiąc odpowiedź na różne zapotrzebowania - nawet najbardziej wymagających podróżników. Każda z mat ma również swój zimowy odpowiednik z syntetycznym wypełnieniem Klymalite, sprawdzający się w trudnych warunkach atmosferycznych. 

Naszym zdaniem wystarczy położyć się na materacach Klymit, by zrozumieć, że właśnie tego brakowało w plecaku czy sakwie rowerowej i na kolejnym noclegu w terenie. 
 
Wszystkich informacji o materacach Klymit szukajcie w mediach społecznościowych za pomocą hasztagu #sleepoutside

artykuł partnera serwisu
 


ZOBACZ PRODUKTY