Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Most Geierlay - 100 metrów nad przepaścią

Najpiękniejszy i drugi pod względem długości w Niemczech oraz jeden z najdłuższych w Europie: wiszący most linowy Geierlay kusi miłośników wędrówek i spacerów – i przyprawi o dreszcz emocji.
Reklama

Chętni do przeprawy tym majstersztykiem szwajcarskich architektów kołyszącym się nad wąwozem w lesistych górach Hunsrück niedaleko miejscowości Mörsdorf powinni przygotować się na prawdziwy zawrót głowy. Od otwarcia w roku 2015 po mierzącej 360 m długości i zawieszonej na wysokości 100 m stalowo-drewnianej konstrukcji przeszło już ponad trzy czwarte miliona zwiedzających. Geierlay wykonano na wzór mostu nepalskiego.

Na moście może znajdować się jednocześnie do 950 osób bez żadnych problemów technicznych. Na 100 metrach wysokości most spina ze sobą brzegi doliny szemrzącego w dole strumienia, tu wznosi się także urwisko skalne Geierlay, od którego największy turystyczny magnes regionu przyjął swą nazwę. W okolicy mostu żyje wiele ptaków drapieżnych, zwanych potocznie sępami (niem. Geier). Geierlay znakomicie łączy się także z niezwykle malowniczym certyfikowanym szlakiem pieszym Saar-Hunsrück-Steig. I co ważne: również zimą Geierlay ma ciekawe propozycje sportowe!


Do odważnych świat należy! Wiszący most linowy Geierlay Copy Right,  Foto: © Unsplash/ Jonathan Klok


Informacje o Geierlay
Niemiecki: http://www.geierlay.de
Angielski: https://www.hunsruecktouristik.de/en/discover-the-hunsrueck/nature/suspension-bridge-geierlay

Hunsrück dla turystów
Niemiecki: https://www.hunsruecktouristik.de
Angielski: https://www.hunsruecktouristik.de/en/

Podróże po Nadrenii-Palatynacie
Niemiecki: https://www.gastlandschaften.de
Angielski: https://www.romantic-germany.info