Ceneria logo
 

Strona główna   »  
Testeria   »  

Najszybszy prom pływający do Norwegii zaczyna sezon

Reklama

Fjord Cat to nowoczesny prom firmy Fjord Line pokonujący trasę morską między Danią a Norwegią w rekordowo szybkim czasie 2 godzin 15 min.


27 kwietnia rozpoczyna swój sezon, który potrwa do 10 września 2018 roku, rejsy można bukować przez stronę www.fjordline.com/pl.

Prom typu katamaran startuje w porcie w Hirtshals (Dania) płynąc z maksymalną prędkością 80 km/h dopływa po dwóch godzinach i kwadransie do portu w Kristiansand - głównego miasta Norwegii południowej. Ze statystyk Fjord Line wynika, że szlak ten wybierają nie tylko rodacy jadący na południe Norwegii, ale także w stronę fiordów, np. do Stavanger czy Bergen. Powodem są atrakcyjne ceny biletów oraz krótki czas morskiej podróży.


Fjord Line trasa Hirtshals Kristiansand

Rekordowy kociak

Katamaran w 1998 roku ustanowił światowy rekord prędkości w rejsie transatlantyckim i jest aktualnie najszybszym statkiem pływającym pomiędzy Norwegią a Danią. „Kociak” dzięki czterem silnikom Ruston o łącznej mocy 40 000 koni mechanicznych rozpędza się do 44 węzłów (ok. 80 km/h) i pokonuje cieśninę Skagerrak w zaledwie 2 godziny 15 minut! To o godzinę krócej niż konkurent Fjord Line kursujący na tej samej trasie.Latarnia w Grimstad-Sorlandet fot. Johan Wildhagen Visit Norway

Południe Norwegii na wakacyjny wypoczynek

Południe Norwegii to ulubione miejsca wypoczynku Norwegów z całego kraju, głównie za sprawą cieplejszego morza wzdłuż Skagerrak, piaszczystych plaż i setek urokliwych wysepek wybrzeża Sørlandet, gdzie nietrudno znaleźć odosobnioną zatoczkę i cieszyć się wypoczynkiem bez tłumu turystów. Fani kultury Wikingów mogą tu szukać ich śladów m.in. w Tønsbergu, czyli najstarszym mieście Norwegii, które wg kronikarzy powstało w 871 roku lub w największym w Norwegii, drewnianym kościele stavkirke w Heddal.

Wiosenne promocje

Cena rejsu zaczyna się od 68 € (ok. 285 zł) za dwie osoby, samochód i fotele lotnicze Basic. Rezerwując rejsy do końca maja br. otrzymamy 20% zniżki na śniadanie, lunch lub kolację.


Fjord Line HSC Fjord Cat

Fakty o HSC Fjord Cat

Data zwodowania: 13 czerwca 1998 roku
Długość: 91 metrów
Szerokość: 26 metrów
Maks. prędkość: 44 węzły
Ładowność: 180 samochodów, 4 autokary i 676 pasażerów