Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Nie tylko PreCip i Minimalist. Przegląd najciekawszych jesienno - zimowych propozycji od Marmota

Wraz z nadejściem jesieni na sklepowe półki zawitała najnowsza kolekcja Marmota. Jeden z największych producentów odzieży i sprzętu turystycznego po raz kolejny udowadnia nią swoją znaczącą pozycję względem konkurencyjnych marek.
Reklama

Najlepszą sprzedaż - niejako już tradycyjnie - notują najbardziej rozpoznawalne modele kurtek i spodni membranowych z serii PreCip ® i Minimalist.  W ofercie znajdziemy jednak również szeroki przekrój kurtek ocieplanych, bazujących na puchu naturalnym, jak i syntetycznych ocieplinach. Tradycyjnie nie brakuje bielizny termicznej, jak i dodatków akcesoryjnych, takich jak czapki i rękawice.
 
Analizując własne, przedsezonowe potrzeby produktowe często zadajemy sobie pytania: „jaki produkt powinienem wybrać?”, „jaka kurtka będzie mi potrzebna?”, „co wziąć w Tatry, a w czym pójść do pracy?” itp. Pytania można mnożyć, szczęśliwie jednak na poziomie potrzeb odzieży outdoorowej Marmot jest w stanie zaspokoić niemal każdą z nich. Swoją pozycję zbudował on na opracowaniu warstw izolacyjnych, które przekuł na wysokiej jakości produkty w postaci m.in. kurtek i śpiworów puchowych. Idąc z duchem czasu, amerykański producent stale jednak proponuje innowacyjne rozwiązania, tym samym wychodząc naprzeciw wzrastającym potrzebom odbiorców. Marmot inwestuje środki zarówno w rozwój nowych linii produktowych oraz odświeżania starszych wersji kultowych pozycji, jak i w rozwój autorskich technologii.  To one stanowią podwaliny pod przyszłe kolekcje i produkty. Konkretne przykłady? Sztuczna ocieplina 3M™ Thinsulate™ Featherless Insulation oraz impregnacja hydrofobowa puchu Down Defender™ - to one, i im podobne rozwiązania, sprawiają, iż produkt klasyfikowany jest jako „premium” i znajduje swojego nabywcę, mimo że cenowo jest droższy od wielu podobnie - na pierwszy rzut oka - wyglądających ocieplanych produktów. Świadomy konsument woli jednak wydać nieco więcej, ale zainwestować w jakość i cieszyć się kurtką przez kilka sezonów, zamiast iść na skróty i sezon po sezonie odpowiadać sobie na pytania wspomniane powyżej.


MARMOT, fot. Adam McKibben

Wróćmy do wątku głównego. Pomijając bestsellery z całorocznych linii PreCip ® oraz Minimalist, w kolekcji na bieżący sezon znajdziemy klasyczne kurtki, w których użyto zarówno naturalnego, jak i sztucznego puchu o zróżnicowanych sprężystościach. Nie zabrakło klasycznych windstopperów przeznaczonych do wysokich aktywności ruchowych czy też wytrzymałych kurtek doskonale sprawdzających się podczas wspinaczki oraz zjazdów poza trasą. Poniżej subiektywne zestawieniem najpopularniejszych modeli kurtek, które, systematycznie rozwijane, cieszą się niesłabnącym uznaniem klientów zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami.

MARMOT Avant Featherless Hoody


Innowacyjny model kurtki amerykańskiej ikony outdooru, dostępny w sklepach outdoorowych wraz z początkiem sezonu jesień & zima’ 2018. W przeciwieństwie do kurtek puchowych sztuczna izolacja Featherless zapewnia tu znacznie większą wydajność w wilgotnych warunkach lub podczas wzmożonej aktywności fizycznej. W celu odpowiedniego dopasowania do sylwetki użytkownika zastosowano w niej krój Athletic Fit.  Bazę stanowi syntetyczna ocieplina Marmota - 3M™ Thinsulate™ Featherless Insulation. Tworzy ją hipoalergiczny materiał, imitujący naturalny puch, z siłą sprężystości na poziomie 700 cuin, dzięki czemu kurtka jest niezwykle kompresyjna. Co więcej, konstrukcja oparta w pełni na materiałach syntetycznych sprawia, iż bez przeszkód można prać ją w pralce, a wilgotna kurtka szybko wyschnie. Model wykonany został z zastosowaniem autorskiego systemu Marmota Angel - Wing Movement™, zapewniającym szeroki zakres ruchów podczas aktywności w terenie. Ponadto, kurtka wyposażona jest w elastyczne mankiety, dobrze dopasowujący się do kształtu głowy kaptur, zamykane suwakiem dwie kieszenie boczne i jedną zewnętrzną kieszeń na wysokości piersi. Waga: 481,9 g (kurtka męska, rozmiar M).

Sugerowana cena detaliczna: 999 PLN.


MARMOT M's Avant Featherless Hoody Mars Orange


MARMOT Tullus Hoody

Klasyczna puchówka o regularnym kroju, która ze względu na uniwersalne kolory i design sprawdzi się zarówno na szlaku, jak i podczas codziennego użytkowania w mieście. Niezwykle lekka i wygodna, co możliwe jest dzięki  zastosowaniu w niej puchu 600 Fill Power Down - lekkiego, niezwykle kompresyjnego i gwarantującego ciepło materiału izolacyjnego. Izolacja ta została dodatkowo zaimpregnowana systemem Down Defender, co znacznie poprawia jej wydajność i zapewnia długą żywotność produktu na przestrzeni kolejnych lat. Wygodę zapewnia system Angel - Wing Movement ™, który umożliwia pełną swobodę ruchu ramion we wszystkich kierunkach. Dodatkowo, w celu lepszego dopasowania kurtki do ciała, wyposażona ją w pełną regulację rękawów za pomocą rzepów Velcro ® oraz ściągacz na dole i na wysokości ocieplanego kaptura. Niezbędne dodatki stanowią zapinane suwakiem, ocieplane kieszenie boczne, kieszeń wewnętrzna (mieszcząca całą kurtkę!) oraz tzw. kieszeń Napoleona do chowania drobnych rzeczy. Waga: 541,5 g (kurtka męska, rozmiar M).

Sugerowana cena detaliczna: 839 PLN.

MARMOT M's Tullus Hoody Black


MARMOT ROM Jacket

Kultowy softshell doskonale sprawdzający się podczas wysokiej aktywności ruchowej. Elastyczny krój zapewnia pełny zakres ruchów, a przedłużane rękawy doskonale sprawdzają się podczas wspinaczki, wycieczek skitourowych czy nawet w czasie zimowej jazdy na rowerze. Konstrukcja kurtki została oparta na membranie GORE ® Windstopper ®, a producent zalicza ją do średniej ciężkości softshelli z grupy M2, wyróżniających się doskonałym balansem pomiędzy ochroną przed wiatrem, a oddychalnością. Techniczne wykończenie widoczne jest w przedłużonym tyle kurtki oraz wysoko umieszczonych kieszeniach, z których skorzystamy również w sytuacji, gdy mamy założoną uprzęż lub plecak z pasem biodrowym. Długie zamki użyte w kieszeniach mogą z powodzeniem służyć jako dodatkowy system wentylacji, gwarantując tym samym doskonałą cyrkulację powietrza. ROM dostępny jest zarówno w wersji damskiej jak i męskiej o szerokiej palecie kolorystycznej. Waga 507 g (kurtka męska, rozmiar M).

Sugerowana cena detaliczna: 839 PLN.


MARMOT M's ROM Jacket Dark Cerulean & Arctic Navy


MARMOT Spire Jacket

Wyjątkowo trwała, przeciwdeszczowa kurtka dla fanów mocnych wrażeń. Spire to model przeznaczony dla najbardziej wymagających użytkowników, którym frajdę sprawia wspinaczka w wymagającym terenie, wysokogórski trekking lub jazda na nartach - również poza terenem stoku. Najwyższą jakość i wytrzymałość kurtki gwarantuje zastosowanie w niej 3-warstwowego laminatu, sygnowanego logo GORE-TEX®. Z jednej strony zapewnia on ochronę przed deszczem, śniegiem i wiatrem, z drugiej gwarantuje wysoki stopień oddychalności. Kluczowa w tym aspekcie jest również funkcja  wywietrzników pod pachami PitZips. Komfort ruchu w czasie wybranej aktywności zapewnia zastosowanie systemu Angel - Wing Movement™. Kurtka została wyposażona w obszerny kaptur pod który z łatwością zmieścimy kask wspinaczkowy lub narciarski. Inne kluczowe dodatki to m.in. pas przeciwśnieżny (z możliwością odpięcia), ochraniacz podbródka z materiałem DriClime ®, dwie przednie kieszenie zapinane laminowanymi suwakami, kieszeń wewnętrzna, regulowane na rzepy mankiety oraz ściągacz u dołu kurtki.  Waga: 708,7 g (kurtka męska, rozmiar M).

Sugerowana cena detaliczna: 1 699 PLN

MARMOT M's Spire Jacket Calla Green


Dodatkowych informacji udzielają:
Piotr Miecznik - Specjalista ds. Marketingu, Raven Spółka Jawna
tel. 12 628 51 95 wew. 6, e-mail: marketing@ravenco.eu

Michał Lasocki - Brand Manager, Raven Spółka Jawna
tel. 12 628 51 95 wew. 1, e-mail: kontakt@ravenco.eu

MARMOT - amerykański producent specjalizujący się w produkcji najwyższej klasy odzieży i sprzętu outdoorowego, zarazem jeden z kluczowych brandów w portfolio koncernu Newell Brands. Firma znana jest z umiejętności tworzenia produktów, które łącząc stricte techniczny charakter, jednocześnie wyróżniają się nowoczesnym wzornictwem i oryginalnie dobranymi kolorami. Dedykowane są one nie tylko miłośnikom gór, podróży i sportów aerobowych, ale i miłośnikom świata mody, preferującym rekreację na świeżym powietrzu. Marmot ceniony jest za rozwijanie autorskich, innowacyjnych patentów, dzięki czemu uchodzi za jednego z technologicznych liderów na rynku outdoorowym. Priorytetową wartość dla jego zarządzających stanowi produkcja przyjazna dla człowieka i środowiska naturalnego, nierzadko bazująca na materiałach recyklingowych. Oficjalnie data powstania Marmota datowana jest na rok 1974, a za twórców marki uchodzą David Huntley i Eric Reynolds. Główna siedziba firmy mieści się Kalifornii, w mieście Rohnert Park, natomiast europejska centrala zlokalizowana jest w niemieckiej Norymberdze. Aktualnie produkty Marmota dystrybuowane są do kilkudziesięciu krajów na całym świecie, w tym do większości krajów Europy. Od 2005 dostępne są również w Polsce, a ich wyłącznym dystrybutorem jest krakowska firma Raven.

Więcej informacji na https://marmot.eu oraz http://marmot.com.

#wearemarmot, #marmotmountaineurope, #itsgreatoutthere, #whatgivesyoulife

O dystrybutorze

RAVEN
- powstała w 2005 roku krakowska firma, specjalizująca się w dystrybucji odzieży, obuwia i sprzętu renomowanych, zachodnich brandów. Początki firmy wiążą się z działalnością w segmentach outdoor i turystyka, z czasem jednak w jej portfolio pojawiły się marki zaliczane do kategorii biegowej oraz lifestyle. Aktualnie Raven jest wyłącznym, krajowym dystrybutorem szesnastu uznanych i stale rosnących sprzedażowo marek, takich jak Marmot, Aku, Teva, Hoka One One czy Smartwool. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów hurtowych, jak i finalnych odbiorców, od 2009 roku Raven rozwija autorską markę Rockland, oferującą sprzęt turystyczno - kempingowy. Ponadto, Raven dystrybuuje swoje marki w dziesięciu krajach Europy Wschodniej, m.in. w Czechach, Słowacji, na Węgrzech i w Rumunii.

Więcej informacji na http://www.ravenco.eu.