Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Niezbędnik turysty: kosmetyki turystyczne

Gdziekolwiek byśmy się nie wybierali, czy będzie to camping w leśnej głuszy, wyprawa w wysokie góry, rajd rowerowy z noclegami gdzieś na trasie czy spływ kajakowy, nie zapominajmy o higienie osobistej.  Różne okoliczności, często utrudniona dostępność do wody mogą być niekiedy problemem. I choć pewnie niejednej osobie w takich warunkach zdarzyło się zrobić sobie "wolne" od mycia, to na dłuższą metę byłoby to trudne do zniesienia, zarówno dla siebie samego jak i najbliższego otoczenia :). Wcale nie trzeba już zabierać do plecaka wielkiej butli szamponu czy płynu do kąpieli. Wraz z rozwojem turystyki pojawiły się specjalne produkty - kosmetyki turystyczne, które są przystosowane do wymagań podróży.
 

Kosmetyki dla turystów

Możliwości, by zadbać o higienę jest naprawdę sporo a potrzeba jak wiadomo, jest matką wynalazków. Producenci wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu podróżników stworzyli tzw. kosmetyki turystyczne. Są one idealne w sytuacjach, gdy nie chcemy zabierać dużych opakowań kosmetyków, gdzie liczy się każdy gram bagażu. Kosmetyki tego typu są lekkie, posiadają małe, poręczne opakowania. Dzięki temu, że często są mocno skoncentrowane, są bardzo wydajne i starczają na dłużej. Czasami do użycia wystarczy ich przysłowiowa kropla.
Osoby mające na względzie ochronę środowiska znajdą wiele kosmetyków biodegradowalnych. Korzystanie z wody w rzece czy jeziorze nie będzie wtedy okupione poczuciem, że przyczyniamy się do jego dewastacji.
Kosmetyki, które mogą być potrzebne i niezbędne kobietom w czasie podróży, to temat bardzo szeroki. Dzieci także mogą potrzebować dostosowanych do ich wieku kosmetyków. Poniżej zostały wymienione tylko te uniwersalne, których używają wszyscy. 

 
Kosmetyki Care Plus
 

Pasta do zębów i szczoteczka

Jeśli zależy nam na ograniczeniu ciężaru plecaka, nie zabierajmy nowego opakowania pasty do zębów. Prawdopodobnie (to zależy od długości wyjazdu i ilości osób) wystarczy nam opakowanie z pastą już częściowo zużytą lub niewielka tubka z koncentratem, którego stosuje się maleńką ilość. Szczoteczka niekoniecznie musi być przechowywana w plastikowym pudełku, często wystarczy lekka nakładka na główkę szczoteczki. Zamiast szczoteczki elektrycznej, wygodniej w podróż zabrać szczoteczkę zwykłą. 
 

Mydła i szampony

W ofercie sklepów znajdziemy wiele produktów typu 3 lub 2 w jednym albo mydła i szampony w listkach, do których dodaje się odrobinę wody, by uzyskać pianę. Jest w czym wybierać, dobierzmy więc kosmetyk odpowiedni do swoich preferencji. Jedni postawią na nowatorskie rozwiązania, inni zostaną przy tradycyjnym żelu pod prysznic ale w mniejszym opakowaniu. 
 

Żel antybakteryjny lub chusteczki nawilżane

To produkty, które przydadzą się w wielu sytuacjach, zarówno w czasie wyjazdów gdzieś dalej jak i na co dzień. Właściwie w każdej podróży przebywamy w miejscach, w których przed nami byli inni ludzie. Chcąc zachować higienę, warto od czasu do czasu przetrzeć ręce takim żelem lub chusteczkami, by niepotrzebnie nie narażać swojego zdrowia.
 

Krem z filtrem UV

Jednym z kosmetyków, który należy mieć przy sobie w czasie podróży jest krem z filtrem UV. W zależności od karnacji i ekspozycji słońca, zadbajmy o zdrową skórę (szczególnie uważajmy wysoko w górach) dobierzmy odpowiedni kosmetyk i nie zapominajmy go stosować. 
 

Antyperspirant 

Najlepiej w małym, lekkim opakowaniu i w sztyfcie, ponieważ jest lżejszy.
Lusterko, papier toaletowy, chusteczki higieniczne, obcinacz do paznokci to kilka kolejnych przyborów higienicznych, które również się przydadzą. 
 

I jeszcze kosmetyczka, ręcznik szybkoschnący...

Wszystkie kosmetyki turystyczne pakujemy do praktycznej kosmetyczki podróżnej. Na rynku znajdziemy funkcjonalne kosmetyczki, które zajmują niewiele miejsca, natomiast po rozłożeniu i powieszeniu na specjalnym uchwycie, stworzą poręczną szafkę łazienkową. Zaopatrzone w różnego rodzaju kieszonki, przegródki, czy uchwyty, podnoszą wygodę korzystania z kosmetyczek, zapewniając nam łatwy dostęp do kosmetyków. Do tego ręcznik - najlepiej szybkoschnący i niezbyt duży. 
 

Kosmetyki turystyczne w Ceneria.pl

W outdoorowej porównywarce cen Ceneria.pl znajdziesz szeroką ofertę tego typu produktów. Kosmetyki turystyczne  posiadają je w swoim asortymencie takie marki jak: Care Plus, Lifesystems, Sea To Summit, Mugga czy Lifeventure. Warto po nie sięgać, aby ułatwić i dosłownie, uczynić lżejszym swoje życie w podróży.
 
 tekst: zespół ceneria.pl
 
 
 


ZOBACZ PRODUKTY