Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Plecaki szkolne i inne plecaki dla dzieci

Wakacje to dla dzieci przede wszystkim czas beztroskiej zabawy, odpoczynku od lekcji, zadań domowych i wszystkiego, co ze szkołą zawiązane. Nadchodzi jednak taki moment, gdzieś w połowie wakacji, kiedy uświadamiamy sobie, że rok szkolny zbliża się dużymi krokami. Trzeba kupić zeszyty, książki, przybory oraz...plecak szkolny. 

W
Ceneria.pl znajdziesz bogaty wybór różnego typu plecaków przeznaczonych dla dzieci. Bogata kolorystyka, zróżnicowane fasony, ale przede wszystkim bardzo wysoka jakość. Renomowani producenci tacy jak: Deuter, Jack Wolfskin, Marmot, LittleLife, Mammut, Osprey czy Salewa przykładają dużą wagę do szczegółów. Plecaki dla dzieci są dopracowane pod każdym względem oraz wygodne w noszeniu. Często można też znaleźć plecaki, które są odwzorowaniem modeli plecaków przeznaczonych dla dorosłych. W ofercie sklepów prezentowanych w Cenerii.pl znajdują się plecaki dla dziewczynek, chłopców jak i bardziej uniwersalne modele dla młodzieży. I choć może nie są to typowe plecaki szkolne, których w sklepach jest mnóstwo, to niejednokrotnie są one od nich dużo bardziej funkcjonalne i komfortowe w użytkowaniu. Doskonale spiszą się zarówno na wycieczce, kilkudniowym biwaku jak i podczas roku szkolnego.

 
 
Podczas wyboru plecaka dla dziecka najważniejszą kwestią jest dopasowanie go do jego wieku i wzrostu. Plecak sam w sobie nie powinien dużo ważyć, ponieważ jego wypełnienie zazwyczaj jest już wystarczającym obciążeniem dla młodych pleców. Musi dobrze leżeć, nie powinien też oczywiście nigdzie uwierać czy być za duży. Nie bez znaczenia jest też kolorystyka i wzornictwo - im młodsze dzieci, tym istotniejsze są to elementy szkolnego plecaka. Dzieci bywają wybrednymi klientami, dlatego warto przymierzyć na spokojnie kilka modeli i wybrać ten najbardziej optymalny.
Na co więc zwrócić uwagę podczas zakupu plecaka szkolnego dla dziecka?

System nośny

Podobnie jak w przypadku każdego rodzaju plecaka, system nośny jest najważniejszy. Odpowiednie dopasowanie do pleców oraz możliwość regulacji szelek spowodują, że plecak będzie się komfortowo nosiło a postawa dziecka dzięki temu będzie prawidłowa. W tak młodym wieku bardzo istotne jest zwrócenie uwagi na to, by kręgosłup nie był skrzywiony a plecak był odpowiednio dostosowany do dziecięcej anatomii. Miękka wyściółka na pasach ramiennych oraz plecach to dodatkowe udogodnienia. W wielu modelach plecaków znajduje się także pas biodrowy, odciążający ramiona dziecka. Ważne, by dziecko miało świadomość jakie to udogodnienie i by z niego korzystało. Dobry system wentylacyjny powinien z kolei zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza w okolicach pleców. 
 

Regulacja

Niektóre plecaki mają tak wymyślony system regulacji, że plecak może "rosnąć"  wraz z dzieckiem. To bardzo wygodne rozwiązanie, w przypadku, gdy plecak ma na tyle uniwersalny fason i kolorystykę, że dziecko nie będzie się wstydziło nosić go za parę lat.
 

Kieszenie, przegrody...

Ilość różnych szkolnych drobiazgów jest czasami przeogromna. Wszystko zależy od ucznia oczywiście, ale różnego rodzaju kieszonki, przegródki, boczne siateczkowe kieszenie czy zamykane na zamek schowki na dokumenty - to wszystko na pewno się przyda. Ułatwi też organizację porządku w plecaku i szybsze znalezienie tego, co w danej chwili potrzebne. 

Plecaki dla najmłodszych

Wśród plecaków dla dzieci oddzielną grupę stanowią małe plecaczki dla dzieci w wieku przedszkolnym. Marka LittleLife w swojej ofercie posiada kolorowe plecaki w kształcie dinozaura, myszki, rekina, rybki czy królika. Wzornictwo jest tak radosne, że plecaczki te na pewno uprzyjemnią każdą wycieczkę czy nawet wyjście do przedszkola. Dzięki ergonomicznemu kształtowi i regulowanym szelkom maluchy będą miały nieskrępowaną swobodę ruchów a plecak nie będzie im w niczym przeszkadzał. W niektórych modelach dodano maskotki dla dzieci, które mogą razem z nimi podróżować czy chodzić do przedszkola.
 

Pokrowiec przeciwdeszczowy

To bardzo przydatna rzecz -  jeśli producent nie dołączył do plecaka pokrowca przeciwdeszczowego, warto zakupić go oddzielnie. Ochroni zawartość plecaka przed zamoczeniem.

Odblaskowe elementy

Bezpieczeństwo ponad wszystko. Każdy dziecięcy plecak powinien mieć wszyte wstawki z odblaskowego materiału, które zapewnią lepszą widoczność dziecka po zmroku. 

 
Plecaki dla dzieci na Ceneria.pl

W sklepach których oferta znajduje się na Ceneria.pl znajdziesz mnóstwo różnego typu plecaków dla dzieci. Ważne jest to, że często są to renomowani producenci wyspecjalizowani w produkcji  wysokiej jakości plecaków dla dorosłych. Możemy być pewni dobrej jakości tego typu produktów. Plecaki dla dzieci posiadają w swojej ofercie  m.in.: Deuter, Jack Wolfskin, LittleLife, Mammut, Marmot, Osprey. Warto przejrzeć ich oferty zamiast kupować tanie ale niskiej jakości plecaki z marketu. Wyjdzie to na dobre naszym dzieciom.

tekst: zespół Ceneria.pl 
 
 
 


ZOBACZ PRODUKTY