Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Przyczepka rowerowa dla psa marki Burley model Trail Wagon

Byłem przekonany, że temat "przyczepka rowerowa" jest już zamknięty. Ta, z którą jeździliśmy z dziećmi, wysłużona do granic możliwości, przejechała z nami dziesiątki kilometrów. Gdy zaczynaliśmy jej używać, wzbudzała sensację: „bo jak tak można dzieci wozić…

Teraz tego typu akcesoria rowerowe nie budzą teraz już takich emocji. Okazało się jednak, że nie do końca. Tym razem wozimy w przyczepce psa… Znowu czułem się trochę jak pionier, wjeżdżając do wiosek i słysząc głosy spod sklepu spożywczego: „te, patrz, oni tam psa wiozo… he,he”. Myślałem sobie, że jakieś 20 lat temu podobnie było z kaskiem rowerowym na głowie rowerzysty, a 10 lat temu z przyczepką dla dzieci...
 
 

Skąd pomysł na przyczepkę rowerową dla psa?

Pies rasy Border Collie pojawił się w naszej rodzinie całkiem niedawno i z racji tego, że jest jeszcze 4-miesięcznym maluchem, nie może przebiegać zbyt wielu kilometrów. Nie chcąc zatem rezygnować z rowerowej wycieczki w długi majowy weekend, musieliśmy ponownie zainteresować się tematem pt. „przyczepka rowerowa dla psa”. Na szczęście nie musieliśmy decydować się od razu na zakup, bo sklep.dzieciakiwplecaki.pl  prowadzi wypożyczalnię, dając możliwość przetestowania sprzętu przed ewentualnym zakupem. Można wypożyczyć naprawdę profesjonalny ekwipunek. My wypożyczyliśmy przyczepę firmy Burley model Trail Wagon
 

Budowa przyczepki rowerowej dla psa 

Przyczepa dla psa Trail Wagon już na pierwszy rzut oka sprawia dobre wrażenie i widać, że jest wysokiej jakości. Powiem nawet że zdecydowanie wyższej niż ta, w której woziliśmy dzieci. Z każdej strony przyczepy znajdują okna wykonane z siatki, aby zapewnić maksimum powietrza w trakcie jazdy. U nas było to szczególnie ważne, gdyż jeździliśmy w naprawdę ciepłe dni. Ma to również tę zaletę, że daje czworonożnemu pasażerowi możliwość obserwacji terenu ze wszystkich stron.

Przyczepa rowerowa Trail Wagon jest dobrze przygotowana na przebywanie w niej psa. Spód utwardzony jest płytą. Materiał podłogowy bez problemu można wyczyścić. My dodatkowo kładliśmy na tym miękką podkładkę, dzięki czemu nasz psiak miał naprawdę wygodne legowisko. Przyczepka posiada kieszenie siatkowe, do których można włożyć jakieś psie akcesoria. Woziliśmy tam miski na wodę i jedzenie dla psa.
 
Siateczkowa kieszonki, idealne na miski dla psa

Jeśli chodzi o kieszonki – trochę brakuje mi w tym modelu jakieś większej przestrzeni bagażowej oddzielonej od psa. Tak mieliśmy w przyczepie dla dzieci i zawsze można było tam trochę akcesoriów włożyć. W Trail Wagon nic takiego niestety nie ma, a do przestrzeni, którą zajmuje piesek, nic nie można włożyć, gdyż szczeniak z wielką przyjemnością urozmaici sobie czas gryząć wszystko, co będzie w jego zasięgu.

System montażu do roweru jest bardzo łatwy i intuicyjny, podobnie jak montaż i demontaż przyczepki rowerowej dla psów.
Dzięki szybkozłaczkom na kołach demontaż jest bardzo szybki. Złożona przyczepa nie zajmuje dużo miejsca i spokojnie mieści się w bagażniku samochodowym. 
 

Złożona przyczepa w bagażniku samochodowym

By pies nie opuszczał gwałtownie swojego pojazdu, dodatkowo zabezpieczony jest łatwo odpinaną za pomocą klamr ścianką. Nasz szczeniak jednak gdy bardzo chciał wyjść, radził sobie z tą przeszkodą bez problemu. Wydaje mi się, że próg mógłby być wyższy. Dodatkowo przyczepka wyposażona jest w hamulec ręczny, dzięki któremu nie mamy obawy, że przyczepka rowerowa dla psów będzie nas ściągać w dół, gdy staniemy na odpoczynek na pochyłości.
 

hamulec ręczny
 
Warto mieć świadomość, że pies nie musi mieć takich samych planów, jak my. Może nie mieć ochoty jechać od razu wiele kilometrów, dlatego warto przyzwyczajać go do tego typu aktywności. Zanim wybraliśmy się na pierwszą przejażdżkę, zaznajomiliśmy psa z przyczepą zostawiając w niej jego ulubiona zabawkę – sztuczną kość. Kość była przywiązana w środku, więc piesek chcąc bawić się kością, siedział w przyczepie bardzo długo. Kolejny etap to krótkie kilkukilometrowe przejażdżki.
 
 
Pierwsze "kontakty" psa z przyczepą
 
 

Przyczepki rowerowe dla psów - podsumowanie

Po kilku takich wycieczkach wiedzieliśmy, że przyczepa rowerowa dla psów nie stanowi dla naszego bordera problemu i wybraliśmy się na 2-dniową wycieczę Wiślaną Trasą Rowerową ze Szczucina do Niepołomic, po drodze odwiedzając  dodatkowo Zalipie. Pierwszego dnia pokonaliśmy 47 km, a drugiego 72 km. W ciągu 2 dni pies siedział grzecznie w środku, od czasu do czasu sygnalizując, że chce wyjść. Wtedy pozwalaliśmy mu swobodnie pobiec ok. 1 kilometra, po czym zadowolony wracał do przyczepy. Uważam, że przyczepka dla psa to świetne rozwiązanie, dzięki któremu nie musimy rezygnować z zarówno krótkich jak i długich wielodniowych „sakwiarskich” wycieczek rowerowych. Warto przecież mieć świadomość, że nawet najbardziej wysportowany pies w sile wieku nie będzie biegł z nami wielu dni pod rząd po kilkadziesiąt kilometrów dziennie.
 
Na wycieczce 

Przyczepa rowerowa Trail Wagon
przeznaczona może być dla psów w różnym wieku, bo zarówno właściciele szczeniaków mogą mieć podobny dylemat jak my, jak i psów w starszym wieku i tych w pełni sił. Polecam ten produkt wszystkim rowerzystom – posiadaczom psów. Zdecydowanie lepiej wypożyczyć lub kupić przyczepkę niż zostawiać naszego czworonożnego przyjaciela w hotelu dla psów.
 
Dane techniczne:
Ładowność: 34 kg
Waga: 11 kg
Wysokość wewnątrz: 58 cm
Szerokość wewnątrz: 48 cm
Rozmiar kół: 16"
Wysokość kierownicy: 99 cm
Rozmiar po rozłożeniu Dł. x Szer. x Wys. (cm): 93 x 79 x 81
Rozmiar po złożeniu Dł. x Szer. x Wys. (cm): 95 x 71 x 24
 
Cena detaliczna produktu: ok. 1800 zł
 
Sklep Dzieciakiwplecaki.pl: cena wypożyczenia w sklepie: 2-6 dni - cena 29 zł/dzień, 7-10 dni - 25 zł/dzień, 11-14 dni - 23 zł/dzień, każdy następny pow. 14 dnia 11 zł.
 

 

Darek Gruszka


ZOBACZ PRODUKTY