Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Regatta Hawaii - kurtka, której mrozy niestraszne

Tekst i zdjęcia: Ewa Serwicka / dalekoniedaleko.pl

Gdy wracam z przejażdżki skuterami śnieżnymi, muszę oddać specjalny kombinezon, który tego wieczoru chronił mnie przed zimnem. W głowie dźwięczą mi słowa naszego przewodnika, który twierdzi, że temperatura spadła do minus dwudziestu stopni Celsjusza.


W kombinezonie czułam się dobrze, bo było mi ciepło, teraz jednak musi wystarczyć bluza i kurtka. Wychodzę z bazy na ulicę i rozglądam się. Termometr na środku głównego placu Rovaniemi, Lordi Square, pokazuje jedynie minus dziewiętnaście. Naciągam czapkę na uszy, ale poza tym wcale nie marznę!
Przymierzając pierwszy raz testowaną kurtkę o przewrotnej nazwie Regatta Hawaii, nie mogę uwierzyć, że będzie mi w niej ciepło, kiedy temperatura choć trochę zbliży się do zera, a co dopiero, gdy spadnie jeszcze niżej. Jest ona tak lekka i delikatna, że prędzej określiłabym ją jako jesienną niż zimową. Powątpiewam, by mogła dobrze chronić przed arktycznym mrozem, dlatego – mimo zapewnień, że Hawaii na zimną pogodę się nada – pakując się do Finlandii, do walizki wrzucam jeszcze starą, grubą i ciężką kurtkę puchową.

Po wypróbowaniu jej zarówno w Finlandii, Norwegii, jak i w Polsce w zimowe dni, okazuje się, że niepotrzebnie się martwiłam. O tym, że jest mi ciepło nawet na kilkunastostopniowym mrozie, przekonuję się raz po raz. Kurtkę Hawaii wykonano z oddychającej, wodoodpornej membrany ISOTEX10000, który chroni też przed wiatrem, ocieplono izolacją Thermo Guard, a żeby było jeszcze przyjemniej, w najbardziej narażone na wychłodzenie miejsca wszystko elementy polarowe. Dlatego doskonale sprawdza się na śniegu, mrozie i chłodnym wietrze, a dodatkowo w Tromsø daje radę na marznącym deszczu. W przedostatnim dniu naszego pobytu tam, mimo opadów decydujemy się na spacer do miasta. Choć deszcz daje się nam we znaki, to do domu wracam zupełnie nieprzemoczona. Dwa najważniejsze dla mnie testy, czyli chłodu i deszczu, kurtka zdaje celująco!
Pełną wersję recenzji można znaleźć na stronie:

http://www.dalekoniedaleko.pl/regatta-hawaii-kurtka-ktorej-mrozy-niestraszne/ZOBACZ RÓWNIEŻ
ZOBACZ PRODUKTY