Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Rolowanie sposobem na regenerację. Szkolenia BLACKROLL w salonie 4Faces

Nie trzeba być wyczynowym sportowcem, aby czasem poczuć zmęczenie lub przeciążenie. Każdy wysiłek fizyczny wymaga odpowiedniej regeneracji oraz zadbania o własne ciało.
Reklama

Rozluźnienie mięśni ma kluczowe znaczenie dla wydajności organizmu. Włączając do swojego planu ćwiczeń rollery piankowe, można skutecznie zapobiegać kontuzjom oraz zapewnić sobie niezbędną odnowę po treningu. Jak we właściwy sposób przeprowadzić automasaż? W jaki sposób wybrać odpowiednią rolkę? Jakie są zalety rolowania? Między innymi odpowiedzi na te pytania uzyskają uczestnicy szkoleń BLACKROLL, które odbędą się w sobotę, 18 listopada  o godz. 11:00 i 12:00 w Body Center salonu 4Faces w Galerii Północnej. 

Zajęcia z rolowania to autorski program przygotowany przed doświadczonych fizjoterapeutów i trenerów z myślą o wszystkich, którzy bez względu na swoją aktywność fizyczną, chcą zadbać o swoje zdrowie, ciało oraz dobre samopoczucie. Podczas szkolenia uczestnicy poznają podstawowe zasady wykorzystywania produktów do rolowania i prawidłowej regeneracji ciała po wysiłku. Nauczą się, jak korzystać z rolek przed i po treningu, a także, jak regenerować poszczególne partie mięśniowe produktami do rozluźniania szczegółowego.

Wystarczy 30-sekundowy masaż, aby rozluźnić odpowiednie partie mięśni. Wszystko zaczyna się jednak od wyboru odpowiedniej rolki. Mogą one różnić się od siebie nie tylko kształtem, ale również twardością, dzięki czemu każdy może dobrać rolkę dostosowaną do własnych potrzeb i możliwości fizycznych. Podstawowy podział rolek opiera się na rodzaju powierzchni, a co za tym idzie, na ich przeznaczeniu. Klasyczne wałki mają gładką powierzchnię i służą do regeneracji i rozluźniania mięśni. Z ich wykorzystaniem uzyskuje się efekt nawodnienia, zmniejszenia napięcia i uelastycznienia całego ciała. Rolki płaskie są rekomendowane zarówno po treningach, jak również jako uzupełnienie terapii. Z kolei rolki posiadające wypustki służą do aktywacji i pobudzenia mięśni przed treningiem i przygotowania ich do wysiłku fizycznego. Z pozytywnych skutków rolowania korzystają osoby wysportowane, jak i te mniej aktywne bez względu na płeć czy wiek.Podczas szkoleń w strefie Body Center Master Trener BLACKROLL w prostych krokach przedstawi, jak szybko i skutecznie radzić sobie z bólem kręgosłupa, szyi czy nóg, powstałymi w skutek niewłaściwej pozycji pracy, nadmiaru stresu i zbyt małej ilości ruchu. W centrum naszego zainteresowania jest człowiek oraz jego rozwój sportowy. Nasze cykliczne spotkania w Body Center mają konsekwentnie eksponować pozytywne skojarzenia związane z aktywnym trybem życia niezależnie od poziomu zaawansowania – powiedziała Paulina Paszczyk, dyrektor marki 4Faces.

Rolując się po treningu, przyspieszamy proces odżywienia mięśni, jednocześnie tonizując powstałe w trakcie wysiłku mikrouszkodzenia. Wyrolowany mięsień ulega szybszej regeneracji poprzez zmniejszenie jego napięcia. Rolowanie po treningu może nawet zastąpić nielubiane przez wiele osób rozciąganie lub w integralny sposób uzupełnić je, wpływając na zwiększenie jego efektów.

BLACKROLL to najwyższej jakości rollery i inne akcesoria wykorzystywane zarówno w zawodowym sporcie, fitnessie, jak i w celach terapeutycznych. Mogą być stosowane bez względu na poziom aktywności sportowej, zarówno przez amatorów, jak i zawodowych sportowców. Poprzez automasaż mięśni i powięzi z łatwością zregenerują napięte ciało, przynosząc mu natychmiastową ulgę.

4Faces to specjalistyczne, multibrandowe salony sportowe, należące do spółki OTCF, która jest również właścicielem marek sportowych 4F oraz Outhorn. Salony 4Faces to starannie wyselekcjonowana oferta marek sportowych, wsparcie sprzedawców-ekspertów, serwis sprzętu sportowego oraz szeroki wachlarz usług w Body Center, gdzie klienci uzyskają porady dietetyka i trenera personalnego, dopasowując optymalne parametry treningowe do możliwości organizmu. Dzięki profesjonalnym urządzeniom, Klienci mogą dobrać i przetestować na bieżni odpowiednie obuwie sportowe. Salony 4Faces znajdują się w Warszawie, Katowicach i Poznaniu. facebook.com/Sport4Faces
Liczba miejsc na zajęcia z rolowania jest ograniczona. Zapisy można kierować na adres: warszawa@4faces.com.pl

Więcej informacji znajduje się pod linkiem: https://www.facebook.com/events/666752123520437/