Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Rumunia i Mołdawia, jakich się nie spodziewacie - Podróże w nieznane w Żółtym Młynku

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach zaprasza na Podróże w nieznane w Żółtym Młynku. Spotkanie z Iwoną Dziurą, autorką książki "Dziura w podróży" odbędzie się 20 marca (wtorek) 2018 r. o godz. 19.00 
Reklama

Uwaga Podróżomaniacy i Wszyscy Ciekawi Świata - przygotujcie się na prawdziwe uderzenie! Pozytywnego i mocno stymulującego kopa w wyobraźnię da Wam Iwona Dziura - autorka książki „Dziura w podróży”! Charyzmatyczna Ślązaczka pokaże Wam Rumunię i Mołdawię, jakich się nie spodziewacie! Będzie wesoło, ale momentami i strasznie. Przeniesiecie się w sam środek rumuńskiej wsi i poznacie jej oryginalnych mieszkańców. Zobaczycie potwory, przed którymi sam Drakula wieje na złamanie kołnierza. Wpadniecie z wizytą do prawdziwej rumuńskiej bimbrowni i drugiego największego budynku świata. Pojedziecie na wycieczkę do Republiki Naddniestrzańskiej, gdzie wszystkie ambasady świata radzą się nie wybierać. Dowiecie się jakie egzotyczne sekrety skrywa niepozorna Mołdawia i wielu innych zaskakujących ciekawostek. A wszystko to okraszone jak należy - rumuńsko-mołdawską nutą z porządnym przytupem!


Iwona Dziura - fot. Magda Galas

DAJ SIĘ ZAINSPIROWAĆ!

Iwona Dziura - z wykształcenia filolog turecki, z wyboru samozwańczy lekarz uśmiecholog. Powsinoga bez stałego miejsca  zamieszkania, zatrudnienia i dochodu. Autorka pełnej humoru książki o przygodach w Rumunii i Mołdawii p.t. „Dziura w podróży” (tytuł Najlepszej Książki na Jesień 2017 przyznany przez czytelników portalu granice.pl w kategorii „Podróże Literackie”oraz nominacja do nagrody El Dorado - Książka Podróżnicza Roku 2017 w plebiscycie portalu mediatravel.pl). Działaczka polonijna, blogerka i zapalona sportsmenka.
Strony: www.iwonadziura.com , www.facebook.com/iwonadziurabezendu/ , http://iwonadziura.blogspot.com/ .

Dla niecierpliwych - Iwonę Dziurę można posłuchać było:
- podczas targów książki w Warszawie:  https://www.facebook.com/Nextopl/videos/10155415640761388/?hc_ref=PAGES_TIMELINE ,
- w Radiu Katowice: https://www.radio.katowice.pl/zobacz,32719,Pozytywna-dawka-energii-dla-poczatkujacych-podroznikow.html#.WqE14mrFLIV
- w Radiu eM: http://radioem.pl/doc/4268332.Z-Dziura-w-podrozy


Iwona Dziura - fot. Magda Galas


Książka “Dziura w podróży“ to beztroska opowieść przygodowo-podróżnicza z potężną dawką humoru i pozytywnym przesłaniem.
W lekturze lekka i przyjemna. Zainteresuje tych, których odstręczają poważne, opasłe tomiska.. Po książkę w szczególności powinni sięgnąć ci, którym marzą się dalekie podróże, ale nie bardzo wiedzą, od czego zacząć albo brak im odwagi/inspiracji, ci, którzy są ciekawi idei backpackingu, i ci, którzy lubią śmiać się dużo i do rozpuku! Książka powstała, bo każdy z nas został obdarzony jakimś talentem. Każdy jest zobowiązany w sobie ten talent odszukać i zrobić wszystko, by wykorzystać go z pożytkiem dla innych. Iwona Dziura, uzbrojona w pióro wagi lekkiej i wrodzony optymizm, pokazuje czytelnikowi jak spoglądać na życie z jasnej strony mocy i brać je takim, jakie jest - a jest wspaniałą przygodą, której musimy stawić czoła!
Uwaga: książkę będzie można zakupić podczas spotkania po promocyjnej cenie!

A oto fragment książki „Dziura w podróży”, część „Rumuńskie pory - Kup pan pora, czyli co to jest handel na sztych”:
Pora ze dwora!
"- Po grządkach mi łazicie, demolanty jedne, wynocha stąd!! Co zaś? Szukacie czegoś, żeby za chleb wymienić? Pora na pewno nie mają, bo tutaj nigdzie pora nie uprawiają - radzi Jack, który właśnie plewi nasz kawał ziemi. On z nas wszystkich jest tutaj najdłużej, więc przepatrzył już wszystkie okoliczne ogródki. Zadowoleni, rwiemy pora ile się da i z całym naręczem zieleniny ponownie stawiamy się na progu Jana. Ten, otworzywszy drzwi łypie, skonsternowany, a to na pora, a to na nas, tym razem już, jakbyśmy zidiocieli do reszty.
- A to co znowu??!! Co to za badyle?
- Pora wam, gospodarzu, przynieśliśmy.
- A co to por? Na co mi niby te zielone gałąchy??!!
- No... Tego... Zupę z pora sobie pan zrobisz, sałatkę czy coś... - bąka niepewnie Marcello, ale wyraźnie stracił już werwę i fason.
- My tutaj takich chwastów nie jemy. Gitarę zawracacie, a mnie się w piecu wygasza - bum!  -
drzwiami w twarz."


Dziura w podróży - okładka książki

Klubokawiarnia Żółty Młynek
Rybnik ul. Św. Jana 2, tel. 501182276
www.facebook.com/zolty.mlynek.klubokawiarnia

20 marca (wtorek) 2018 r. o godz. 19.00
Iwona Dziura - „Rumunia i Mołdawia, jakich się nie spodziewacie!”.
Wstęp wolny.