Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Rusza projekt Korona dla Alei - 6 dni, 4 osoby, 28 szczytów

Rusza projekt "Korona dla Alei", mający na celu promocję zimowej turystyki górskiej w Polsce oraz zbiórkę funduszy na rozbudowę Alei Podróżników w Krakowie.
Reklama

W ciągu sześciu mroźnych dni i nocy uczestnicy wyruszą z zachodu na wschód naszego kraju, wychodząc na 28 najwyższych szczytów każdego pasma górskiego w Polsce. Na zboczach gór będą poruszać się w rakach, rakietach śnieżnych i na nartach, a pod ich podnóża dostaną się samochodem, który będzie również służył im za bazę, kuchnię i schronisko. Wyprawę będą rejestrować na żywo, a z nakręconych materiałów powstanie film promocyjny.

Korona dla Alei to projekt zespołowy z ideą dobrej zabawy, wyczynu i odrobiną patriotyzmu. Uczestnikom zależy na pokazaniu piękna polskich gór i udowodnieniu, że w naszej ojczyźnie zima oferuje dla turystów wachlarz możliwości. Chcieliby również dołożyć swoją cegiełkę w projekcie budowy Alei Podróżników, Odkrywców i Zdobywców w Krakowie. Miejsca, które oddaje honory przed wielkimi polskimi podróżnikami, zdobywcami i odkrywcami, którzy stanowią dla nich niesamowitą inspirację i prowokują by wciąż stawiać sobie wyzwania.

Ekipa wyprawowa to Stanisław Szmigiel, Marcin Bednarz, Adam Sochor i Grzegorz Sikora.
Planowany termin zdobycia Zimowej Korony Gór Polski to 19-25 lutego 2018r.
W trakcie trwania projektu zbierane będą fundusze, na dalszy rozwój Alei Podróżników, Odkrywców i Zdobywców.
Wśród uhonorowanych w alei, znajduje się także pięcioro zdobywców Korony.
Korona Himalajów i Karakorum: Jerzy Kukuczka, Krzysztof Wielicki i Piotr Pustelnik.
Korona Ziemi: Leszek Cichy jako Pierwszy Polak oraz Martyna Wojciechowska jako najmłodsza Polka.
Projekt można wesprzeć bezpośrednio przez zweryfikowaną i potwierdzoną zrzutkę:

https://pomagam.zrzutka.pl/bssn49
Na zrzutce dowiesz się jak można dołączyć do wyprawy

Korona Gór Polski – lista 28 szczytów poszczególnych pasm górskich Polski. W założeniu miała to być lista zawierająca najwyższy szczyt każdego pasma. Różnica polega na tym, że za istotne uznano te z najwyższych szczytów, na które w chwili ustalania Korony prowadził znakowany szlak turystyczny.

Więcej o wyprawie i uczestnikach:

https://klubpodroznikow.com/192-korona/2428-korona-dla-alei