Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Sklep Górski Taternik powiększony - nowa przestrzeń z butami trekkingowymi

Reklama

Przed świętami Bożego Narodzenia poznański Taternik znacznie powiększył swoją powierzchnię.


Tym razem nowe, profesjonalnie wyposażone wnętrze stworzono dla butów - trekkingowych, alpinistycznych i podejściowych.


Fot. Rafał Owczarski

W miejscu słynnych ekspozycji przeprowadzonej Księgarni Klasycznej pojawiły się dziesiątki uskrzydlonych butów trekkingowych. Sklep Górski Taternik na dobre rozgościł się w kamienicy na rogu ulic Gołębiej i Szkolnej przy poznańskim Starym Rynku - zajął właśnie kolejne 150 metrów, które poświęcił w całości butom trekkingowym. Przede wszystkim postarał się jednak o podniesienie komfortu przymiarki i wyboru odpowiedniego modelu.


Fot. Rafał Owczarski

Do nowej części prowadzi nowe wejście. W środku wyeksponowano około 100 par butów trekkingowych i 100 par podejściówek. Co oprócz tego? Specjalistyczne obuwie alpinistyczne oraz sandały. Taternik konsekwentnie kładzie nacisk na sprawdzone marki: Scarpa, Asolo, Meindl, La Sportiva, Aku czy Mammut. Aby ułatwić jak najbardziej optymalny dobór buta, w sklepie znaleźć można nie tylko kamienną ścieżkę imitującą górski szlak, ale również drabinkę, która pomoże przetestować obuwie dedykowane na via ferraty. 


Fot. Rafał Owczarski

W dalszych częściach sklepu pojawiają się niezmiennie - sprzęt i obuwie wspinaczkowe zlokalizowane na najniższym poziomie, odzież zajmująca całe pierwsze piętro sklepu oraz odnowione pomieszczenie z plecakami. Na piętrze niezmiennie kącik kawowy, w którym można odpocząć przy lekturze po przedłużających się zakupach, a w najnowszej części - punkt Bookcrossing (ukłon w stronę miłośników Księgarni, którzy z przyzwyczajenia wybrali się na jej stary adres).