Ceneria logo
 

Strona główna   »  
Testeria   »  

Skocz ze spadochronem w tandemie - to takie łatwe!

 Do skoku w tandemie nie trzeba żadnego specjalnego przygotowania – właśnie to powoduje, że usługi tego rodzaju są tak popularne i korzysta z nich coraz więcej osób, także w Polsce. Nie trzeba brać udziału w skomplikowanych i czasochłonnych szkoleniach, badaniach lekarskich czy też mieć ponadprzeciętnej kondycji – możesz w ten sposób przeżyć niesamowite chwile zarezerwowane dotychczas tylko dla profesjonalnych skoczków.
 
Na czym polega skok w tandemie?
Nietrudno się domyślić, że skoki tandemowe odbywają się w dwójkę, co powoduje także, że są one tak szeroko dostępne. W skoku biorą udział pasażer, który nie musi mieć żadnych wcześniejszych doświadczeń ze spadochroniarstwem, drugą osobą jest instruktor spadochroniarstwa, który nazywany jest też pilotem tandemu. Pasażer i pilot złączeni są w trakcie skoku uprzężą.
Skok tandemowy odbywa się z wysokości 3000 lub 4000 metrów – wysokość wyskoku ma wpływ na czas swobodnego spadania, który może stać się jednym z najbardziej emocjonujących momentów w twoim życiu. Swobodne spadanie zaczyna się od wyskoku z lecącego samolotu i kończy się na otwarciu czaszy spadochronu. Trwa przez około 30-60 sekund zależnie od wysokości wyskoku i to wtedy uczestnicy lecą w kierunku ziemi z prędkością nawet 200 kilometrów na godzinę. Tego uczucia nie da się opisać – po prostu trzeba je przeżyć!
Gdy tandem będzie na odpowiednim pułapie, pilot otwiera spadochron i rozpoczyna się okres kilkuminutowego wolnego szybowania w kierunku lądowiska. Lądowanie po skoku jest miękkie i nie wymaga żadnych umiejętności – wszystkim zajmuje się instruktor, więc nie trzeba obawiać się o kontuzje.

 

Upamiętnij swój podniebny wyczyn
Zabranie ze sobą smartfona czy aparatu w przestworza nie jest zbyt dobrym pomysłem. Jeżeli zależy ci na tym, aby wspomnienie o skoku pozostało z tobą na zawsze, możesz zdecydować się również na usługę wideorejestracji, która jest oferowana obecnie praktycznie przez każdy ośrodek spadochroniarski.
Za wykonanie zdjęć oraz filmu odpowiada wtedy jeszcze jeden skoczek – kamerzysta. Na jego kasku jest zamontowana kamera, wobec tego może on zarejestrować całe wydarzenie profesjonalnie, a ty otrzymasz po skoku filmy i zdjęcia na płycie lub też z dostępem do internetowej galerii.

Jeśli zainteresowały Cię skoki spadochronowe, koniecznie odwiedź stronę http://skokiwarszawa.pl/.
 
Cena skoków spadochronowych w tandemie
Chociaż wydawałoby się, że rozrywka taka jak skoki tandemowe jest kosztowna, to jednak tak naprawdę nie trzeba płacić za nią zbyt dużo. Ceny zaczynają się od około 500 złotych za skoki tandemowe z wysokości 3000 metrów, natomiast te odbywające się z wysokości 4000 metrów to wydatek od 700 złotych. Za usługę wideorejestracji trzeba zapłacić około 250 złotych.