Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Slajdy In Mundo w Lunie: Bhutan - kruki, korona, śmierć

Reklama

Zapraszamy w najbliższy czwartek, 11 stycznia o godz. 19.00 na pokaz "Bhutan – kruki, korona, śmierć" autorstwa Bartka Sabeli. Pokaz odbędzie się w ramach cyklicznych spotkań „Slajdy In Mundo w Lunie".


Są miejsca na świecie o których można opowiadać faktami, wydarzeniami, przygodami i przebytymi kilometrami. Ale są też kraje takie, o których w moim odczuciu, lepiej opowiedzieć poprzez baśnie, legendy i mity. Takim miejscem Bhutan, królestwo pośród Himalajów. Przez stulecia bhutańskie legendy przekazywane były tylko i wyłącznie ustnie, bowiem niewiele spośród ponad dwudziestu języków w Bhutanie ma formę pisaną. Spisane zostały dopiero w ostatnich latach. W tych mitach i ludowych opowieściach, oprócz magii, często znajdziemy znacznie więcej prawdy o ludziach i o miejscu w którym żyją.

Bartek Sabela
(ur. 1982) – w wykształcenia architekt, a z zamiłowania malarz, fotograf, snowboardzista i przede wszystkim wspinacz. Jako pisarz debiutował w 2013 roku książką Może (morze) wróci. Opowieść o Uzbekistanie i ginącym Morzu Aralskim została nagrodzona Bursztynowym Motylem oraz Nagrodą Magellana. Obecnie związany jest z wydawnictwem Czarne, gdzie w październiku 2015 roku ukazała się jego druga książka Wszystkie Ziarna Piasku. Reportaż z terenów Sahary Zachodniej, ostatniej afrykańskiej kolonii został ostatnio nagrodzony przez fundację Afryka Inaczej Afrykasem 2015 i nominowany do nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej. Obecnie Bartek pracuje nad kolejnym reportażem o pewnym Zambijczyku, który pięćdziesiąt lat temu, miał marzenie by zostać pierwszym człowiekiem na Księżycu. Regularnie współpracuje z Kontynentami, publikował także w Dużym Formacie Gazety Wyborczej.


Fot. z archiwum Bartka Sabeli


Slajdy "In Mundo" w kinie Luna
Kino Luna, ul. Marszałkowska 28, Warszawa


5 października rozpoczęła się V edycja spotkań podróżniczych IN MUNDO w warszawskim kinie Luna! Co czwartek o godzinie 19.00 sala kinowa wypełnia się pasjonatami podróży. Najciekawsi globtroterzy, fotograficy, autorzy książek opowiadają historie z najdalszych zakątków świata. Na dużym kinowym ekranie oglądamy starannie wyselekcjonowane fotografie i słuchamy pełnych emocji opowieści.

W tym sezonie wraz z Arkadym Pawłem Fiedlerem, wnukiem wybitnego pisarza i podróżnika, przejedziemy Maluchem przez Azję. Odwiedzimy Polską Stację Antarktyczną. Powędrujemy przez tajemniczy Wielki Kaukaz. Monika Witkowska - zdobywczyni Korony Ziemi - opowie o wspinaczce na Broad Peak, trekkingu po lodowcu Baltoro i życiu w bazie pod K2. Wyruszymy wzdłuż Transpolarnej Magistrali Kolejowej i spotkamy współczesnych mieszkańców Syberii.

Program spotkań
Bilet wstępu na pokaz: 18 zł
Przedsprzedaż przez Internet: www.kinoluna.novekino.pl
oraz osobiście w kasie kina Luna




„In Mundo" to inicjatywa grupy autorów, którzy od wielu lat podróżują i fotografują przygotowując profesjonalne pokazy slajdów.

www.slajdypodroznicze.pl
www.facebook.com/Slajdypodroznicze