Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Szybciej, wyżej, mocniej, czyli Akademickie Mistrzostwa Polski we Wspinaczce Sportowej 2018

Zgodnie z niepisaną tradycją, ponownie na Śląsku, już za niespełna miesiąc, najlepsi wspinacze w Polsce podejmą rywalizację, której stawką będą tytuły Akademickich Mistrzyń oraz Mistrzów Polski 2018.
Reklama

W dniach 6-8 kwietnia zobaczymy wielu utytułowanych zawodników, co powinno zagwarantować niezwykle ciekawe i stojące na wysokim poziomie widowisko sportowe.

Nie da się ukryć, iż wspinaczka jako dyscyplina sportowa ciągle zyskuje na popularności. Grono amatorów sportowego wspinania rośnie z każdym kolejnym rokiem, o czym świadczy choćby liczba studentów startujących w corocznych zawodach cyklu Akademickich Mistrzostw Polski. Wzrost zainteresowania tą dyscypliną nie mógł zostać niezauważony przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski, który w sierpniu 2016 roku, po wieloletnich staraniach środowiska wspinaczkowego, podjął decyzję o włączeniu wspinaczki sportowej do programu letnich Igrzysk Olimpijskich 2020 w Tokio! Zanim jednak będziemy emocjonować się olimpijską rywalizacją wspinaczy, przed nami zmagania o puchary i medale Akademickich Mistrzostw Polski.
Tegoroczną edycję najlepszej wspinaczkowej imprezy w kraju po raz kolejny przygotowuje Organizacja Środowiskowa AZS w Katowicach, która posiada w tym zakresie wieloletnie doświadczenie. Wszystkich miłośników rywalizacji na ściankach wspinaczkowych zapraszamy w dniach 6-8 kwietnia do Katowic i Sosnowca, gdzie na obiektach BLOKatowice oraz Sport Poziom 450 rozegrane zostaną zawody w trzech konkurencjach: boulderingu (BLO, 6 kwietnia), wspinaczce na trudność oraz „czasówce” (Poziom 450, 7-8 kwietnia). W Mistrzostwach może wystartować blisko 400 studentów, reprezentujących uczelnie z całej Polski. Kibiców gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, bo z pewnością będzie na co popatrzeć. Wstęp na obie areny zmagań jest bezpłatny.

Akademickie Mistrzostwa Polski we Wspinaczce Sportowej współfinansowane są ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Sosnowiec oraz Miasta Katowice. Sponsorami imprezy są również: Mammut, Singing Rock, Grivel, Millet, Milo, Hydro Flask, Sali.Rocks, Rebis. Patroni medialni: TVP Katowice, Przegląd Sportowy, onet.pl, Ceneria.pl, Wspinanie.pl i Portalgórski.pl.
Zapraszamy do śledzenia oficjalnego profilu na Facebooku: www.facebook.com/ampwspinaczka.