Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Zaproszenie na wernisaż wystawy: Powroty w Himalaje - Zanskar

Reklama

Zapraszamy do Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie na wystawę fotografii „POWROTY W HIMALAJE – ZANSKAR” autorstwa Katarzyny i Andrzeja Mazurkiewiczów, organizowanej z okazji 30-lecia ich wypraw w Himalaje.


Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek 4 października o godz.18.00 w Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie przy ulicy Solec 24. Wystawę można obejrzeć do 18 listopada 2018 roku.

Zanskar – dawne królestwo leżące po północnej stronie zachodnich Himalajów jest osłonięty od wpływów monsunu. Krajobrazowo i kulturowo jest podobny do Tybetu. To odcięte przez kilka miesięcy od świata miejsce zamieszkują niezwykle serdeczni ludzie. Od 1980 r. gdy wybudowano pierwszą i do tej pory wciąż jedyną drogę samochodową, zmieniło się tu więcej niż w ciągu kilku ostatnich stuleci. Mimo to, czas wciąż jeszcze płynie w Zanskarze znacznie wolniej niż u nas.


Fot. Andrzej Mazurkiewicz

Autorzy wystawy – Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie przemierzyli góry Zanskaru na piechotę podczas swojej pierwszej podróży w Himalaje w 1988 r. Eksplorując przez 30 lat różne rejony Himalajów najchętniej powracają właśnie do Zanskaru.

Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie
Podróżnicy, przewodnicy wypraw poznawczych i trekkingowych, autorzy pokazów slajdów, wystaw fotograficznych i książek o Himalajach. Prowadzą Agencję Podróżniczą Terra Incognita i organizują Festiwal TERRA.
www.terra.waw.pl, www.festiwalterra.pl


Fot. Katarzyna Mazurkiewicz

W ramach wystawy odbędą się spotkania z autorami:
– 23 października: Powroty w Himalaje – Zanskar (pokaz slajdów)
– 30 października: Chadar – lodowym szlakiem do Zanskaru (pokaz
slajdów
– 17 listopada: Z jakiem przez Himalaje (pokaz slajdów i warsztaty
plastyczne dla dzieci)Sponsor wystawy: Cewe
Kuratorka wystawy: Karolina Krzywicka
Przygotowanie zdjęć do druku: Beata Muchowska