Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Arc'teryxKanadyjska marka znana z wysokiej jakości produktu, bardzo zaawansowanego technologicznie. Taką pozycję uzyskała rzadko idąc na kompromisy pomiędzy ceną, a jakością swoich produktów. W ofercie znajduje się specjalistyczna odzież outdoorowa, plecaki, uprzęże.

Historia firmy:

Historia firmy Arc’teryx rozpoczyna się w 1989 roku i odnosi się do małej firmy Rock Solid, którą założył Dave Lane w swojej piwnicy.

Dave koncentrował się na robieniu uprzęży wspinaczkowych, a jego dbałość o szczegóły nie miała sobie równych w ówczesnym środowisku wspinaczkowym. Jego perfekcjonizm powoli zaczął przynosić rezultaty – opinia o wysokiej jakości jego produktów zaczęła się powoli rozszerzać, wkrótce lokalni wspinacze szukali produktów Dave’a. Do firmy szybko dołączył Jeremy Guard i krótko potem Rock Solid stał się firmą Arc’teryx.

Brak kompromisów w doborze materiałów i dbałość o szczegóły sprawiły, że firma zaczęła robić się coraz bardziej znana. Wkótce wzbogaciła swoją ofertę o plecaki i ujrzały światło dzienne pierwsze modele Miury i Khamsina.

Prawdziwa rewolucja jednak dokonała się w 1995 roku, kiedy podczas wspinaczki w Górach Skalistych Jeremy Guard kupił sobie kurtkę z najwyższej półki. Pomimo że Arc’teryx nie robił nigdy kurtek, Jeremy pomyślał, że są w stanie zrobić lepszą. Natychmiast rozpoczęto poszukiwania odpowiednich ludzi, zdolnych do zaprojektowania i stworzenia nowej jakości na rynku. Zdawano sobie sprawę z faktu, że pomysł wypali jedynie wtedy, kiedy zostaną użyte najlepsze materiały. Niekwestionowanym liderem na rynku był Gore-Tex, ale pozycja lidera miała też swoją cenę – ekskluzywność. Po długich negocjacjach udało się firmie otrzymać licencję na produkty W.L.Gore®. Mając najlepsze materiały oraz innowacyjne pomysły, które wyprzedzały nawet wymagania klientów, Arc’teryx szybko wyrobił sobie opinię firmy, która robi produkty najwyższej jakości, nie idąc na żadne kompromisy.

W roku 2002 Arc’teryx został kupiony przez firmę Salomon, która stała się mentorem firmy. Salomon nie miał zamiaru ingerować w proces produkcji, ponieważ nie widział sensu zmieniania czegoś, co funkcjonuje bardzo dobrze. Jedyne czym się podzielił, to wiedza oraz technologie, które pozwoliły firmie Arc’teryx rozwinąć się jeszcze bardziej. W 2005 roku Amer Sport wykupił od Adidasa markę Salomon, a co za tym idzie, Arc’teryxa. Od tego czasu obie firmy należą do rodziny Amer Sport.

Na czym polega przewaga Arc’teryxa nad konkurencją? Są trzy wyznaczniki. Pierwszy to design – każda rzecz jest projektowana tak, aby w 100% spełniać oczekiwania najbardziej wymagających sportowców. Podział kolekcji na grupy sportowe daje gwarancję swobody ruchu. Każdy produkt jest projektowany tylko i wyłącznie pod konkretną dyscyplinę sportu, co zapewnia maksymalną funkcjonalność. Drugim wyznacznikem są materiały. Arc’teryx współpracuje blisko z producentami materiałów, wybierając i pomagając ulepszać najlepsze i najbardziej wytrzymałe materiały na rynku, w celu zwiększenia żywotności i jakości swoich produktów. Ostatnim wyznacznikiem pozwalającym firme Arc’teryx wybić się ponad konkurencję jest sposób szycia. Arc’teryx, jako jedyny z dużych producentów na rynku outoor, posiada całkowicie swoje fabryki. Pozwala to bez trudu rozwijać procesy produkcji, nie obawiając się o własne patenty, co prowadzi do tworzenia rzeczy bogatych w ulepszenia, których konkurencja nie może powtórzyć.

Dziś po Arc’teryxa sięgają osoby, które chcą mieć gwarancję, że produkt, który otrzymają, spełni ich wymagania w 100%.


Więcej:
www.arcteryx.com