Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

O nas

Ceneria to outdoorowa porównywarka cen sprzętu z szeroko pojętej branży sportowej (turystyka, wspinaczka, sprzęt górski, narciarski, rowerowy, wodny, ogólnosportowy, elektronika dla turysty). Jest to pierwszy tego typu projekt w polskiej sieci.

Ceneria rozpoczęła działalność 1 czerwca 2008 r., ale jej popularność bardzo szybko rośnie.

Czym jest Ceneria?

Ceneria jest pierwszą porównywarką cen skupiającą wyłącznie sklepy oferujące sprzęt do aktywnego spędzania wolnego czasu. Jest największą bazą produktów outdoorowych w polskim Internecie!

Działy tematyczne Ceneria.pl:

- Turystyka / trekking / wspinaczka
- Cykloza - rowery
- Białe szaleństwo - narty i snowboard
- Woda
- Sport i rekreacja
- Elektronika sportowa / turystyczna

Ceneria nie jest typową porównywarką cen. To również unikalne źródło wiedzy o sprzęcie. W serwisie można znaleźć fachowe testy, wyjaśnienia terminologii i informacje o zastosowanych technologiach. Serwis umożliwia wymianę opinii użytkowników o poszczególnych produktach. W działach Promocje, Biznes info, Ciekawostki, Imprezy zamieszczane są informacje przydatne dla każdego kupującego i aktywnego użytkownika sprzętu, zainteresowanego różnymi dyscyplinami sportu.

Internauta w sposób rzetelny i kompleksowy poprzez Cenerię dowiaduje się o niemal całej ofercie rynku outdoor w Polsce.

Jako serwis informacyjny Ceneria.pl stara się również wspierać różne inicjatywy użytkowników porównywarki, dlatego obejmuje patronatem medialnym zawody, festiwale, imprezy, cykliczne pokazy slajdów i wyprawy. Informacje o poszczególnych patronatach można odnaleźć w dziale Patronat Ceneria.pl.

Jak działa Ceneria?

Ceneria współpracuje z najlepszymi sklepami internetowymi, oferującymi sprzęt, który jest niezbędny każdemu aktywnemu człowiekowi. Raz na dobę zintegrowane z systemem sklepy są skanowane, a prezentacje aktualizowane.

Konkretny produkt można odnaleźć wpisując jego nazwę w wyszukiwarce na stronie głównej. Można również wpisać markę, odnajdując w ten sposób wszystkie produkty danego producenta. Internauta ma możliwość skorzystania także z wyszukiwania zaawansowanego.

W przypadku sprecyzowanego zainteresowania ogólną grupą produktów (np. namiotami biwakowymi), by porównać poszczególne oferty w ramach danej kategorii, prosimy o wybranie odpowiedniego działu Serwisu.

Możliwe jest określenie własnych preferencji dotyczących grupy produktów, np. ceny i producenta.

Gdy już znajdzie się właściwy produkt, można zapoznać się z jego parametrami technicznymi, poczytać opinie użytkowników, a przede wszystkim dowiedzieć się, w jakim sklepie i w jakiej cenie można go nabyć.

Klikając na ikonkę „Przejdź do sklepu”, wchodzimy na witrynę internetową sklepu, w którym dany produkt można zakupić.

Proste? Po co więc tracić czas na przeszukiwanie Internetu? Lepiej szybko kupić, co potrzeba i wyjechać...

Zależy nam, by nasi użytkownicy nie tracili mnóstwa czasu na siedzenie przed komputerem i wyszukiwanie najlepszych ofert sprzętu. Dziesiątki otwartych witryn, porównywanie cen, zapisywanie... Z tym już koniec. Dzięki Cenerii szybko można odnaleźć najwłaściwszą ofertę, kupić produkt i... wyjechać w góry, nad wodę, za miasto – gdziekolwiek, byle nie siedzieć w domu!