Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Zegarek z krokomierzem. Propozycje krokomierzy damskich, męskich i dziecięcych

 

Krokomierz to wyjątkowo sprawdzona i przydatna funkcja, dostępna w coraz szerszej ofercie modnych zegarków z krokomierzem damskich oraz męskich. Najczęściej posiadają ją modele sportowe znanych marek. Z ich włączenia w stałą ofertę słyną chociażby zegarki sportowe z krokomierzem Timex, czy Casio.

 

Ze względu jednak na coraz powszechniejszą modę na zdrowy styl życia i uprawianie aktywności sportowych, funkcją krokomierza zaczęły interesować się także inne znane firmy. Prktycznie każdy smartwatch już ją posiada. Aktualnie opcję krokomierza znajdziemy także w kultowych modelach zegarków Michaela Korsa. 

 

Jak działa krokomierz w zegarku?

To opcja, która pozwala na zliczanie przebytych kroków, a w rezultacie ocenę codziennej aktywności sportowej. Możliwości niektórych zegarków są podstawowe, zaś te o rozbudowanej funkcjonalności potrafią podać także dane dotyczące długości pokonanej trasy, liczby kroków w odniesieniu do konkretnego dystansu oraz pomiar międzyczasów. Dla wielu osób najważniejszą z informacji będzie jednak możliwość oszacowania i przybliżenia danych dotyczących liczby spalonych kalorii. Funkcję krokomierza w zegarku znajdziemy oczywiście w każdym modelu noszącym nazwę smartwatcha.

W jaki sposób odczytujemy dane dotyczące liczby przebytych kroków? Dane są podawane najczęściej na tarczy zegarków z krokomierzem cyfrowych. Informacje widzimy bezpośrednio na cyfrowym wyświetlaczu, a analizę poszczególnych tras możemy przeprowadzić odrębnie w telefonie. Bardzo często istnieje bowiem funkcja połączenia takiego zegarka z telefonem za pomocą Bluetooth'a.

Dane gromadzone w telefonie z krokomierzem damskim lub męskim są znacznie bardziej przyjazne w konsumpcji oraz analizowaniu. Atutem takiego rozwiązania jest także możliwość udostępniania ich w mediach społecznościowych.

Zegarki z krokomierzem dla dzieci – kolorowe i funkcjonalne

Zegarki z krokomierzem to modele wspaniale oddające ducha wielkomiejskiego stylu. Właściciele kultowych modeli dbają nie tylko o to, by przekazywały przydatne funkcjonalności, ale przede wszystkim były także elementem wizerunku i stylu konkretnej osoby.

Wystarczy spojrzeć na modele przygotowane przez Michaela Korsa czy markę Fossil, by mieć pewność co do tego, jak dużą uwagę przykłada się do wykonania każdego z tych zegarków.

Ciekawym przykładem zegarka z krokomierzem dla dzieci będzie np. Smartwatch Garett Kids 4. To wodoszczelny zegarek typu smartwatch dla dzieci, który informuje rodziców o lokalizacji ich dziecka. Model Garett Kids 4 posiada ponadto certyfikat ochrony IP67, czyli jest modelem wodoszczelnym i pyłoszczelnym.

 Aż trzy wbudowane technologie, jak GPS, LBS oraz WiFi gwarantują, że model Garett Kids 4 jest w pełni profesjonalnym narzędziem dającym rodzicom poczucie bezpieczeństwa, a dzieciom frajdę z możliwości posiadania naprawdę dobrego zegarka sportowego. 

Zegarek damski i męski z krokomierzem – stylowe propozycje na każdą okazję

Dla dorosłych ciekawą propozycją zegarka z funkcją krokomierza będzie natomiast model Fossil FTW7040 zasilany energią elektryczną, pochodzącą z wymiennej baterii. Trzeba przyznać, że to jeden z bardziej precyzyjnych napędów, który daje gwarancję wysokiego komfortu użytkowania.

Fossil FTW7040 jest kompatybilny z systemem iOS firmy Apple i łączy się z urządzeniami posiadającymi system Android.

Ten model czasomierza sprawdzi się u osób poszukujących modeli spełniających oczekiwania miłośników mody, ale również tych, którzy wyszukują najnowsze trendy. Ponadczasowe wzornictwo będzie spełnieniem marzeń o posiadaniu zegarka eleganckiego i klasycznego zarazem.

 Te dwa wyżej opisane modele zegarka z krokomierzem damskiego i męskiego to jednak tylko cząstka tego, co można znaleźć w ofercie współczesnych czasomierzy. 

 

artukuł partnera serwisu