Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

CassinMówiąc o marce Cassin, nie sposób nie wspomnieć jednocześnie o jej założycielu, mistrzu Riccardo Cassinie.
Kiedy z jego udziałem rozpoczęła się eksploracja niezdobytych szczytów i ścian, a pokonywane trudności były coraz większe, pojawiła się potrzeba tworzenia specjalistycznego sprzętu. To właśnie Ricardo Cassin z przyjaciółmi zaczęli produkować pierwsze karabinki, które do dziś można znaleźć w ścianie Ovest di Lavaredo lub Grande Jorasses.

Połączenie praktyki, wiedzy i innowacyjności było zawsze gwarantowane przez markę Casssin.

Cassin jako firma rozpoczęła swoją działalność w 1947 roku w Lecco w północnych Włoszech. W tym samym roku pojawiły się w ofercie firmy pierwsze karabinki i czekany. Od samego początku Cassin współpracował z twórcą firmy CAMP Antonio Codega.

W 1950 roku Cassin wyprodukował pierwsze kurtki puchowe, a osiem lat później stworzył prototyp uprzęży wspinaczkowej, która weszła do produkcji dwa lata później. Rozwój alpinizmu stawiał przed Cassinem nowe wyzwania i wymuszał doskonalenie sprzętu. W 1970 roku Cassin wyprodukował raki z tytanu, które używane były w czasie zdobycia Lhotse.

Po pięćdziesięciu latach działalności firmy Cassin została ona kupiona przez firmę CAMP, a w 2009 roku obie marki połączyły w jedna firmę. Produkty Cassin w ofercie firmy CAMP reprezentują najwyższy poziom sprzętu. Produkty Cassin to obecnie sprzęt przeznaczony do ekstremalnego alpinizmu - wspinania na lodospadach, dry-toolingu, sportowej wspinaczki sklanej i boulderingu.

Połączenie CAMP i CASSIN pozwala na zaoferowanie klientom najszerszej oferty sprzętu wspinaczkowego i turystycznego na rynku. To połączenie 120-letniej tradycji i nowoczesnego podejścia do handlu i marketingu.

Dystrybucja:
Namaste s.c., Poznań
biuro@namaste.pl
www.namaste.pl
www.camp-polska.pl

Więcej:

www.camp.it