Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

JetboilJetboil
to producent profesjonalnego sprzętu biwakowego jak np: zestawy szybkiego gotowania, patelnie turystyczne, palniki i inne akcesoria.


Wszystko zaczęło się w 2001 roku od genialnego w swojej prostocie pomysłu. Sfrustrowani ciężarem biwakowego sprzętu kuchennego, noszeniem ciężkich termosów i sztućców Dwight Aspinwall i Perry Dowst – założyciele Jetboil - postanowili uczynić gotowanie w plenerze łatwiejszym. Odkryli oni, że najważniejsze jest zwiększenie efektywności wymiany ciepła. Podczas przygotowywania wody lub posiłku w zwykłej menażce mnóstwo energii wytwarzanej ze spalania gazu lub innego paliwa ucieka w przestrzeń. System Jetboil zapobiega tej właśnie utracie energii. 

Owocem wielu testów terenowych i laboratoryjnych jest seria niezwykle użytecznych i unikalnych produktów, oferujących użytkownikom maksymalną funkcjonalność nawet w ekstremalnych temperaturach. Nawet tam, gdzie ustawienie palnika i menażki jest wysoce kłopotliwe, Jetboil sprawdza się dobrze, ponieważ całość można np. powiesić.

Jetboil dostępny jest w różnych zestawach - od litrowego kubka-menażki, po zestawy garnków i patelni. Wyposażone są one w warstwę izolacyjną, która długo trzyma temperaturę posiłku lub napoju oraz chroni nas przed oparzeniem podczas dotykania naczynia.

Po system Jetboil sięga coraz więcej alpinistów i wielbicieli outdooru. Zintegrowany system palnik plus menażka pozwala na dużo oszczędniejsze gospodarowanie posiadanym gazem i dużo szybsze przygotowywanie posiłków, a tym samym stanowczo podwyższa komfort i efektywność gotowania przy użyciu butli przenośnych.

Więcej:
www.jetboil.com