Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

SalewaZnany producent odzieży i ekwipunku turystycznego. W ofercie Salewy znajdują się takie produkty jak: buty, kombinezony, kurtki, odzież typu casual, plecaki, śpiwory, kaski, rakiety śnieżne i wiele akcesoriów wspinaczkowych.

Powołanie do życia firmy SALEWA


8 lipca 1935 roku Josef Liebhart w Monachium zakłada firmę SALEWA GmbH. Podczas wojny firma produkuje wiele różnych produktów ze skóry oraz innych materiałów. Przede wszystkim plecaki z metalowym stelażem oraz kijki narciarskie z drewna orzechowego. Ze względu na ogromny popyt na owe kijki w sezonie zimowym 1952/53, SALEWA wchodzi na sportowy rynek.

W 1955 roku SALEWA sponsoruje ekspedycję na Cordillere Blance w Andach i w ten spopsób ugruntowuje swoją pozycję na rynku sportów górskich.
Do asortymentu alpinistycznego firmy SALEWA dodane zostają: sprzęt do wspinaczki lodowcowej, czekany i raki. W 1962 wyprodukowany zostaje niezwykle lekki rak o całkowitej regulacji. Dzięki temu produktowi firma potwierdza swoje przewodnictwo w sektorze sprzętu wspinaczkowego.
W 1978 roku SALEWA wykonuje zdecydowany krok w kierunku ekspansji: asortyment zostaje poszerzony o produkty odzieżowe. W roku 1979 SALEWA po raz pierwszy prezentuje wszystkie swoje produkty z jednakowym logo: Orłem – symbolem  niepowtarzalnej jakości!

SALEWA zdobywa międzynarodowe rynki


Po otwarciu w 1982 oddziału w Austrii, firma nabiera międzynarodowych kształtów i nawiązuje kontakty w całej Europie, USA, Japonii, a nawet w Nowej Zelandii.
Włoski importer Heiner Oberrauch oraz jego przedsiębiorstwo Oberalp przejmuje markę SALEWA i doprowadza ją do sukcesu.
Obecnie na sześciu najważniejszych europejskich rynkach: Niemcy, Austria, Szwajcaria, Włochy, Francja oraz Hiszpania istnieją odziały firmy SALEWA. W 30 innych krajach firma współpracuje z importerami.

Innowacja produktu jako główny cel firmy


Główny cel firmy SALEWA to produkcja jak najlepszych produktów w każdym segmencie. We współpracy z doświadczonymi alpinistami takimi jak: Reinhold Messner, Hans Kammerlander, Kurt Albert i Christoph Heinz SALEWA była pomysłodawcą produktów, które reprezentują dzisiejsze standardy.
Z nowymi produktami, takimi jak: śruba lodowa UFO, lekki kask Krypton, pierwsze bezszwowe namioty na świecie oraz innowacyjne tekstylia, sukces firmie jest pisany. 

Dystrybucja:
SALEWA Polska Sp. z o.o., Kraków
polska@salewa.com
www.salewa.com/pl

Więcej:

www.salewa.com