Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

10. Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy już w weekend

Reklama

W dniach 7-9 grudnia 2018 r. odbędzie się 10 - jubileuszowa - edycja Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego. W związku z tym, także i miejsce wydarzenia będzie szczególne, gdyż po raz pierwszy Festiwal odbędzie się w G2A Arena – Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce koło Rzeszowa.


Przez ostatnie 10 lat impreza ta na stale wpisała się do kalendarza wydarzeń podróżniczych, a dzięki ciągłemu uatrakcyjnianiu jej formuły oraz bardzo dużemu zainteresowaniu publiczności, dziś zaliczana jest do wąskiej grupy największych festiwali podróżniczych w Polsce.

Tegoroczna edycja zapowiada się równie fascynująco, gdyż publiczność będzie mogła liczyć nie tylko na interesujące spotkania z zaproszonymi Gośćmi, ale także na szereg warsztatów tematycznych, projekcji filmowych oraz wydarzeń towarzyszących, które w całości odbędą się w części kongresowej G2A Areny.

Jak mówi pomysłodawca festiwalu – Bartosz Piziak - wśród gości 10. Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego nie zabraknie znanych nazwisk - “W piątek jednym z gości wieczoru będzie znany z programów telewizyjnych nietuzinkowy Przemek Kossakowski, a spotkanie z nim poprzedzi prelekcja znakomitego nurka jaskiniowego – Krzysztofa Starnawskiego, który w 2016 r. odkrył najgłębszą podwodną jaskinią na świecie”.„W programie festiwalu nie zabraknie także znajomych twarzy już z poprzednich edycji festiwalu, gdyż naszym pomysłem na tegoroczną edycję była chęć zaproszenia kilku osób, które szczególnie zapadły w pamięć naszej publiczności . W ten sposób będzie okazja posłuchać niesamowitych historii z Filipin Gosi Szumskiej, spotkać się z pierwszym, zimowym zdobywcą Mount Everestu (wspólnie z Krzysztofem Wielickim) – Leszkiem Cichym czy wymienić się doświadczeniami, nie tylko fotograficznymi z Piotrem Trybalskim – znanym fotografem i dziennikarzem, a także autorem głośnej w ostatnich tygodniach książki pt. “Wszystko za K2. Ostatni atak lodowych wojowników”.

Młodszej generacji podróżników z pewnością znani są doskonale Ola i Karol Lewandowscy – autorzy bloga BusemPrzezSwiat.pl oraz książek z podróżytraktujących o tym jak podróżować na własną rękę przy niedużym budżecie, więc uczestnicy imprezy z pewnością będą mogli liczyć na wiele cennych rad bardziej doświadczonych obieżyświatów.

Ciekawym akcentem będzie z pewnością spotkanie Bogumiłą Raulin, która zdobywając w tym roku Mount Everest skompletowała swoją „Koronę Ziemi”, stając się jednocześnie najmłodszą Polską która tego dokonała. W niedzielę swoją podkarpacką premierę będzie miała zaś najnowsza książka Tomka Michniewicza pt. „Chrobot”.

Oczywiście to nie wszyscy goście Festiwalu. W tym roku bardzo rozbudowaną formułę będą miały warsztaty tematyczne, w tym w szczególności te przygotowane przez organizatorów we współpracy z firmą Olympus, o tematyce fotograficznej.

Na zakończenie Festiwalu zaplanowany jest urodzinowy koncert - Kalejdoskopowy jubileusz uświetni Zespół RAZ DWA TRZY.
Aktualności i informacje o biletach i ich zakupie na poszczególne wydarzenia można znaleźć pod adresem www.KalejdoskopPodrozniczy.pl  oraz w serwisie Facebook www.FB.com/KalejdoskopPodrozniczy.

Partnerem Strategicznym Festiwalu jest LOTTO. Partnerami Organizacyjnymi są Województwo Podkarpackie oraz G2A Arena, a partnerem Miasto Rzeszów.

źródło:
materiały prasowe