Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

5 najlepszych ośrodków narciarskich we Francuskich Alpach

Les Menuires - piękne widoki i doskonałe warunki jazdy 

Warto wybrać się do prestiżowego francuskiego kurortu narciarskiego Les Menuires. Jest on położony w centrum największego obszaru narciarskiego na świecie, czyli Trzech Dolin. Narciarze i snowboardziści mają aż 600 km tras do dyspozycji oraz 160 km w samym ośrodku Les Menuires. Warto zauważyć, że dostępne są zarówno trasy łatwe, średnie, jak i trudne, a nawet trasy biegowe. Narciarze mogą skorzystać z wyciągów krzesełkowych, gondoli czy orczyków. Co ważne, stoki są przygotowane dla dużej ilości narciarzy i snowboardzistów już od początku grudnia do końca kwietnia. W bliskiej lokalizacji można skorzystać z ośrodków odnowy biologicznej czy restauracji oferujących lokalne jedzenie. 

La Rosiere - dobry wybór nawet dla całych rodzin      

Warto także wybrać się do ośrodka La Rosiere. Jest to mała, ale bardzo urokliwa miejscowość, która zachwyca pięknem, a także doskonale przygotowanymi stokami narciarsko-snowboardowymi. Infrastruktura narciarska składa się z 80 tras narciarskich, w skład których wchodzi 8 zielonych, 25 niebieskich, 32 czerwone i 15 czarnych. Dostępne są też snowparki przystosowane dla początkujących, jak i doświadczonych snowboardzistów. W tym miejscu można skorzystać z polskiej szkółki narciarskiej. 

Risoul - stosunkowo niskie ceny i świetne warunki 

Risoul jest to doskonałej jakości ośrodek, który spodoba się narciarzom i snowboardzistom. Warunki śniegowe zawsze są naprawę dobre. Do tego można skorzystać z zapierającej dech w piersiach czerwonej trasy. Ten ośrodek spodoba się nawet osobom uprawiającym freestyle. Trasy zjazdowe liczą 185 km, w tym 75 km tras niebieskich, 90 km czerwonych i 20 km czarnych. Ośrodek jest przystosowany nawet dla rodzin z dziećmi, które dopiero uczą się jazdy. W bliskiej lokalizacji znajdują się restauracje, a także infrastruktura noclegowa. 

Les2Alpes - świetny kurort narciarski, ale i ośrodek rozrywki  

Les2Alpes jest to jeden z najbardziej znanych ośrodków narciarskich we Francji. Zachwyca doskonale przygotowanymi trasami narciarskimi. Są przygotowane także do jazdy freestyle czy na snowboardzie. Warunki do jazdy są wręcz doskonałe. Narciarze mogą skorzystać aż z 225 km tras. Sieć wodociągów jest bardzo nowoczesna. Należy zdawać sobie sprawę, że z powodu popularności kurortu trasy są często zatłoczone. W bliskiej lokalizacji znajdują się sklepy, restauracje, ale i kluby czy dyskoteki. To szczególnie uwielbiane miejsce przez młodych i aktywnych, którzy lubią dobrą zabawę. 

Val Thorens - największy teren narciarski idealny dla każdego 

Val Thorens jest to największy na świecie teren narciarski. Na narciarzy i snowboardzistów czeka aż 700 km tras zjazdowych. Znajduje się na wysokości 2300 m n.p.m. Jest to najwyżej położona stacja narciarska w całej Europie. Sezon narciarski rozpoczyna się już od połowy listopada i trwa do końca kwietnia. Trasy są naprawdę świetnie przygotowane. Do tego występuje kilkadziesiąt armatek śnieżnych. Jeżeli chcecie wybrać się na narty do Francji, to doskonałą ofertę znajdziecie na stronie: https://www.snowshow.pl/narty-francja.    

 

 

Artukuł partnera serwisu