Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Akademickie Mistrzostwa Polski we Wspinaczce Sportowej 2018

Reklama

Już za 2 dni rozpoczną się Akademickie Mistrzostwa Polski we Wspinaczce Sportowej. W dniach 6-8 kwietnia 2018 na dwóch arenach wspinaczkowych (BloKatowice i SportPoziom450) zobaczymy blisko 350 studentów. Szykuje się niezwykle ciekawe widowisko.


Z roku na rok wspinaczka w wydaniu akademickim jest na co raz wyższym poziomie. Rośnie liczba startujących studentów w Akademickich Mistrzostwach Polski oraz sukcesy wielu z nich na arenie krajowej i międzynarodowej. W końcu kadrę narodową stanowi wielu studentów i członków AZS. W tym roku ponownie nie zabraknie gwiazd wspinaczki. Na liście startowej są m.in. Ania Brożek (rekordzistka Polski i Akademicka Mistrzyni Świata we wspinaczce na czas), Karolina Ośka - studentka AGH Kraków (wielokrotna medalistka AMP), Marcin Dzieński (Mistrz Świata, Akademicki Mistrz Europy, Akademicki Wicemistrz Świata we wspinaczce na czas), czy Piotr Czarnecki - srebrny medalista AMP z 2017 roku (reprezentant AWF Kraków). Obok nich w zmaganiach weźmie udział blisko 350 studentów, reprezentujących ponad 40 uczelni wyższych. To niezbity dowód na to, że AMPy są niewątpliwie największą imprezą wspinaczkową w kraju. Po raz kolejny mistrzostwa przeprowadzi Organizacja Środowiskowa AZS w Katowicach, która wręcz specjalizuje się w organizacji imprez wspinaczkowych. Tegoroczne zawody odbędą się w dniach 6-8 kwietnia. Pierwszy dzień rywalizacji to bouldering - te niezwykle widowiskowe zmagania będziemy mogli podziwiać na BLOKatowice. Z kolei weekend uczestnicy spędzą na „Sport Poziom 450” w Sosnowcu, gdzie rozegrane zostaną zawody we wspinaczce na trudność oraz na czas. Kibiców zachęcamy gorąco do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, bo z pewnością będzie na co popatrzeć. Wstęp na zawody jest bezpłatny.

Zapraszamy do śledzenia oficjalnego konta na Facebook: www.facebook.com/ampwspinaczka

Piątek – 6 kwietnia – BLOKatowice (Katowice, ul. Bracka 20B)
8:00 – 16:30 – eliminacje bouldering
19:00 – ceremonia otwarcia mistrzostw
19:15 – 21:00 – finały bouldering

Sobota – 7 kwietnia – Sport Poziom 450 (Sosnowiec, ul. Narutowicza 51)

8:00 – 16:00 – eliminacja, wspinaczka na trudność
19:00 – 21:00 – finały, wspinaczka na trudność

Niedziela – 8 kwietnia - Sport Poziom 450 (Sosnowiec, ul. Narutowicza 51)
8:00 – 13:00 – eliminacje, wspinaczka na czas
14:00 – 15:00 – finały, wspinaczka na czas
16:00 – dekoracja i ceremonia zakończeniaAkademickie Mistrzostwa Polski we Wspinaczce Sportowej współfinansowane są ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Sosnowiec oraz Miasta Katowice.

Sponsorami imprezy są również: Mammut, Singing Rock, Grivel, Millet, Milo, Hydro Flask, Sali.Rocks, Flyspot, eTutor.pl, California Acces, Dom Wydawniczy Rebis, Echo-Taxi Katowice. Patroni medialni: TVP Katowice, Przegląd Sportowy, onet.pl, Ceneria oraz portale Wspinanie.pl i Portalgórski.pl.