Ceneria logo
 

Strona główna   »  
Testeria   »  

Amerykański sen po polsku - pokaz slajdów w kinie Luna

Reklama

Zapraszamy w czwartek, 10 stycznia o godz. 19.00 na pokaz slajdów "Amerykański sen po polsku" autorstwa Małgorzaty Szumskiej. Pokaz odbędzie się w ramach cyklicznych spotkań „Slajdy In Mundo w Lunie".


Czy Green Point to wstydliwa dzielnica Nowego Jorku? Kim byli pierwsi Polacy, którzy przybyli na ziemie Nowego Świata? Czym zajmują się polscy teksańczycy? Czy amerykański sen może się spełnić?

W Stanach Zjednoczonych kocham się od pierwszego wejrzenia, gdy w 2010 roku poleciałam za ocean by pracować jako niania w Nowym Jorku. Wracałam tam wielokrotnie, za każdym razem bardziej zagłębiając się w amerykański świat. Tym razem jednak, postanowiłam zobaczyć USA śladami Polaków. To mądra, czasami wzruszająca i czasami zabawna podróż, przez patriotyzm, kłamstwa i nowe nadzieje.


Fot. Małgorzata Szumska

Małgorzata Szumska
(ur. 1988) – aktorka teatru lalek, przewodniczka, podróżniczka, instruktorka jogi. Zainteresowana historią swojej rodziny odbyła sentymentalną podróż na Syberię śladami zesłanych tam dziadków, która zaowocowała jej debiutancką książką Zielona sukienka. Twarze tajfunu powstały po ponad siedmiu miesiącach pracy humanitarnej i wolontariatu na wyspie Bantayan na Filipinach.

Slajdy "In Mundo" w kinie Luna
Kino Luna, ul. Marszałkowska 28, Warszawa


4października ruszyła się VI edycja spotkań podróżniczych IN MUNDO w warszawskim kinie Luna! Co czwartek o godzinie 19.00 sala kinowa wypełnia się pasjonatami podróży. Najciekawsi globtroterzy, fotograficy,autorzy książek opowiadają historie z najdalszych zakątków świata. Na dużym kinowym ekranie oglądamy starannie wyselekcjonowane fotografie i słuchamy pełnych emocji opowieści.
Bilet wstępu na pokaz: 18 zł
Przedsprzedaż przez Internet: http://www.kinoluna.pl/filmy/amerykanski-sen-po-polsku
oraz osobiście w kasie kina Luna
www.slajdypodroznicze.pl
www.facebook.com/Slajdypodroznicze