Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Andrzej Bargiel gościem Spotkań z Filmem Górskim w Zakopanem

Reklama

Andrzej Bargiel, pierwszy człowiek na świecie, który zjechał na nartach z ośmiotysięczników K2 i Broad Peak, będzie gościem 14. Spotkań z Filmem Górskim.


Andrzej Bargiel to autor bez wątpienia jednego z najważniejszych górskich wyczynów tego roku. Polak, 22 lipca zdobył szczyt K2, a następnie bez zdejmowania nart, zjechał z niego do bazy. Był pierwszym  człowiekiem na świecie, który tego dokonał. Z kolei trzy lata wcześniej podobnego wyczynu (także jako pierwszy człowiek w historii) dokonał  zjeżdżając z Broad Peak. Bargiel jest skialpinistą, biegaczem górskim i himalaistą. Jest także ratownikiem TOPR, był również uczestnikiem projektu Polski Himalaizm Zimowy. Na koncie ma także rekord w zdobyciu tytułu Śnieżnej Pantery (zdobycia pięciu siedmiotysięczników znajdujących się na terenie byłego ZSRR) oraz liczne rekordy w tempie zdobywania ośmiotysięczników.14. Spotkania z Filmem Górskim odbędą się w dniach od 30 sierpnia do 2 września w Zakopanem. W ramach festiwalu poza filmami pokazywanymi w kinie Sokół można będzie spotkać się z wybitnymi wspinaczami, alpinistami, himalaistami, ratownikami TOPR, filmowcami oraz autorami książek. Odbędą się także zawody biegowe – Bieg Przedni,  spotkania z blogerami – BloGórsfera, a także Akademia Górska w ramach której zorganizowane zostaną warsztaty wspinaczki, pierwszej pomocy, nawigacji, biegania i wiele innych.Karnety:

http://bit.ly/2tkc98F

Akredytacje:

http://bit.ly/2u5w7TQ

Szczegóły:
spotkania.zakopane.pl
facebook.com/spotkania.zfilmemgorskim/