Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Apteczka turystyczna Lifesystems Explorer First Aid Kit

Apteczkę Lifesystems Explorer First Aid Kit wykorzystywałyśmy podczas odbytej minionego lata “HiMountain Tien-Shan 2009 – Polish Female Expedition”.

Na szczęście nie całe jej wyposażenie miałyśmy okazję przetestować, niemniej jednak w tym zakresie, w jakim była używana, sprawdziła się znakomicie.


Apteczka – zarówno samo opakowanie, jak i wyposażenie – zaprojektowana została z myślą o szerokim gronie miłośników sportów outdoorowych.

Jej wymiary to 17x13x6cm, zaś waga wraz z oryginalnym wyposażeniem to zaledwie 395 g. Opakowanie, wykonane z mocnego materiału i zapinane na wodoodporny zamek, jest lekkie i poręczne, wyposażone w uchwyt umożliwiający zawieszenie. Posiada duże kieszonki z przezroczystego tworzywa oraz siatki, dzięki czemu widać, co znajduje się wewnątrz. Jest także kilka kieszonek z materiału, zarówno ukrytych w głębi, jak i rozwijanych na zewnątrz. Kieszonki z tworzywa mają jeden mankament, który ujawnił się podczaz zimowej wyprawy w Ałtaj „Belukha Winter Expedition 2010” – w temperaturach rzędu -45ºC pękają. Niemniej jednak wszystkie pozostałe elementy apteczki przetrwały nawet mrozy syberyjskiej zimy. Przy każdej z kieszonek znajduje się opis w języku angielskim, informujący, jaka kategoria środków medycznych się w danej przegródce znajduje.


Zawartość apteczki Lifesystems Explorer First Aid Kit składa się z następujących elementów, których w sumie jest 36:

 nożyczki, agrafki, wąskie plastry z gazą do cięcia, plastry-szwy do zamykania ran, plastry z gazą, plastry na odciski, pęseta, żel na poparzenia, bandaże zwykłe, chusta trójkątna, mały bandaż elastyczny, średniej wielkości waciki opatrunkowe, waciki z gazy, chusteczki odkażające, rękawiczki winylowe, termometr, ulotka ze wskazówkami dotyczącymi zasad pierwszej pomocy oraz system quick find, ułatwiający znalezienie odpowiedniego przedmiotu w apteczce. Każdy z elementów wyposażenia, które nie powinny ulec zamoczeniu, zabezpieczony jest solidnym opakowaniem z tworzywa. Przy odrobinie inwencji w apteczce znaleźć można jeszcze sporo przestrzeni, aby pomieściła więcej środków medycznych niż znajduje się w jej oryginalnym wyposażeniu.

Podsumowując, apteczkę Lifesystems Explorer First Aid Kit warto polecić wszystkim, aktywnie spędzającym czas w terenie.

Tekst: Aleksandra Dzik
(Ceneria.pl)


Aleksandra Dzik
Urodzona w 1982 r. Obecnie doktorantka socjologii na UJ, kursuje między Krakowem, Katowicami a górami. Należy do Ternua Team oraz HiMountain Team. W skialpinizmie i w górach wysokich reprezentuje Klub Skialpinistyczny "KANDAHAR". W rajdach przygodowych team Navigator Suunto. W dziedzinie rowerowej - KTM Women Racing Team. Międzynarodowy przewodnik górski UIMLA oraz przewodnik beskidzki, należy do SKPB Katowice.

Zapraszamy na stronę Oli Dzik: http://ola-dzik.pl.ZOBACZ PRODUKTY