Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Baseny w Krempnej już otwarte

Z wielką radością informujemy o odzisiejszym otwarciu basenów w Krempnej! To wspaniała wiadomość dla turystyów i mieszkańców okolicznych miejscowości, którzy pragną spędzić letnie dni w przyjemny i orzeźwiający sposób. Otwarcie basenów to nie tylko okazja do relaksu i zabawy, ale także doskonała możliwość aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

W Krempnej nad Zalewem powstały 2 baseny

Wszyscy turyści i mieszkańcy gminy Krempna długo wyczekiwali wodnej atrakcji turystycznej przystosowanej dla całej rodziny. Już dziś możemy powiedzieć, że nadszedł czas otwarcia. basenów w Krempnej i korzystania z uroków lata w pełni.

 

Pierwsze wzmianki o budowie ogółnodostępnych basenów i kompleksu rekreacyjnego pojawiły się w 2021 roku. Plany zagospodarowania terenu w okolicy Zalewu w Krempnej polegały na wybudowaniu wału oddzielającego Zalew, który do tej pory posiadał zakaz kąpieli, od części przystosowanej do zabaw w wodzie. Podczas tworzenia inwestycji w planach były dwie duże,  niezależne baseny oraz duży plac zabaw przystosowany dla dzieci w każdym wieku. Wszystko miało zostać  sfinansowane ze środków przekazanych z  budżetu gminy oraz dotacji udzielonej gm. Krempna przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. Mieszkańcy Krempnej już nie mogli się doczekać skorzystania z kąpieliska znajdującego się w malowniczym Magurskim Parku Narodowym. W tym roku w końcu będzie to możliwe.  

Baseny w Krempnej za darmo!

Dzięki finansowaniu z publicznych gminnych pieniędzy baseny są darmowe! Dla każdego!

 

Powstałe z dotacji niebieskie baseny w Krempnej znajdują się tuż nad samym Zalewem, co pozwala podziwiać malownicze widoki Magurskiego Parku Narodowego. Do tej pory po samym Zalewie w Krempnej nie można było pływać wpłąw, tylko sprzętami wodnymi takimi jak kajak czy rower wodny. Bezwzględny zakaz kąpieli osób indywidualnych  obowiązywał w całym zbiorniku wodnym. Wyremontowany kompleks turystyczny został zbudowany po to, by mieszkańcy i turyści mogli cieszyć się urokami kąpieli. Oferta kompleksu obejmuje duży basen o wymiarach 25m x 12,5 m oraz znacznie mniejszy basen dla dzieci o wymiarach 12,5 m x 5m. Przy basenach znajduje się również specjalnie przystosowany  budynek sanitarno- gospodarczy ( toalety i przebieralnia)  z modułami paneli fotowoltaicznych. Na terenie obiektu znajdują się również toalety oraz mały kompleks gastronomiczny serwujący jedzenie typu fast food. Dla udogodnienia otwarty zostanie również bar z napojami oraz budka z lodami dla ochłody. Dla bardziej wysublimowanych kubków smakowych, niedaleko basenów, oddalona o 300 m po drugiej stronie zalewu znajduje się Restauracja Magurska Ostoja, która oferuje wysokiej jakości dania obiadowe, pizzę z pieca oraz piwo czy kawę. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie. 

W przyszłości wykonawcy Basenów w Krempnej zapowiadają budowę dużego i przystosowanego dla dzieci placu zabaw, a także atrakcję dla młodzieży - ścianki wspinaczkowej. O kontynuacji inwestycji niewiele jednak wiadomo i miłośnicy tego typu rozrywek będą musieli jeszcze wstrzymać się z chęcią uczestnictwa.

 

Baseny w Krempnej kiedy otwarcie?

 

Otwarcie basenów nastąpiło w środę 28 czerwca 2023 roku. Same baseny zaś otwarte będą w okresie letnim od 11:00-19:00. 

 

W malowniczej Krempnej znajduje się ośrodek wypoczynkowy Magurska Ostoja wraz z restauracją.. Znaleźć można zarówno ośrodki wypoczynkowe jak i pięknie wykończone i przygotowane dla gości domki letniskowe. To miejscowość, która zachwyci niejedną osobę zagubioną w miejskim gąszczu. Dostępne lokalizacje noclegowe oferują gościom nie tylko miejsca do spania na każdą kieszeń, ale również place zabaw dla dzieci oraz szeroką ofertę gastronomiczną. Otwarcie Basenów nad Zalewem to doskonała okazja na spędzenie w Krempnej swojego letniego urlopu.