Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Bieganie rozwiązaniem problemu z nadwagą

 
Nadwaga - powszechny problem

W dzisiejszych czasach problem nadwagi jest bardzo powszechny. Dzieje się tak dlatego, że większość ludzi spędza swój czas w szkole, na studiach, czy w pracy, gdzie nie ma zbyt wielu możliwości do bycia w ruchu. Po powrocie do domu wiele osób czuje się na tyle wyczerpanych, że nie ma chęci na aktywność fizyczną, dlatego często sięgają po tablet, komputer czy pilota, by zająć się czymś niewymagającym ruchu. 

 Problem ten narasta w szczególności w okresie jesiennym i zimowych, kiedy pogoda mniej sprzyja spacerom czy innym aktywnościom. To z kolei przekładać się może nie tylko na problemy zdrowotne, ale również na odkładanie tkanki tłuszczowej. W efekcie kolejnego lata nasza figura nie jest taka, jaką byśmy chcieli mieć, co z kolei może powodować dyskomfort psychiczny podczas wychodzenia na basen lub plażę. 

Nadwaga może się również przyczynić do niechęci do jakiejkolwiek aktywności fizycznej, w tym również zwykłych spacerów w upalne dni. Dlatego dla własnego zdrowia fizycznego i psychicznego, a także dla lepszej kondycji i wyrzeźbionej sylwetki, warto podjąć wyzwanie i zacząć biegać. 

Jak wspomóc bieganie? 

Bieganie jest jednym z najlepszych ćwiczeń, które pozwala na utratę tkanki tłuszczowej w szybkim tempie. Sprawdza się ono lepiej od jazdy na rowerze, czy innego rodzaju aktywności fizycznej. 

Oczywiście, najłatwiej będzie zrzucić te pierwsze, zbędne kilogramy. Dzieje się tak dlatego, że ich nadmiar jest odpowiednikiem obciążenia, które moglibyśmy nałożyć na siebie podczas ćwiczeń. Z kolei im mniejsza waga, tym utrata zbędnych kilogramów będzie trudniejsza. Dlatego wówczas warto sięgnąć po coś, co wspomoże wysiłek. Niezwykle skuteczne jest BCAA, które należy wziąć przed treningiem i w trakcie jego trwania. Dzięki niemu mięśnie będą w stanie dłużej wytrzymywać obciążenie, a aminokwasy rozgałęzione wspomogą szybszą regenerację. Ponadto, dzięki swojemu działaniu antykatabolicznemu, przyczyniają się do tracenia tkanki tłuszczowej. 

Warto również wspomóc się suplementem Olimp Thermo Speed Hardcore, który powoduje znaczącą redukcję tkanki tłuszczowej. Jest to jeden z najsilniejszych spalaczy tłuszczu na polskim rynku. Jednakże należy pamiętać, aby nie przekraczać dziennej dawki, jaka jest zalecona przez producenta i oczywiście jednocześnie ćwiczyć. 

Przygotowanie do biegania 

Zaczynając przygodę z bieganiem, należy oczywiście pamiętać o odpowiednim przygotowaniu, a więc wygodnym obuwiu, które będzie dostosowane do konkretnego rodzaju podłoża i do naszych preferencji. Obuwie do biegania powinno amortyzować stopę i zapewniać jak największy komfort w trakcie ćwiczeń. W innym przypadku sport ten może stać się nieprzyjemny, a w najgorszym wypadku można nabawić się poważnych kontuzji. 

Dlatego, zanim rozpoczniesz trening, zaopatrz się w odpowiednie obuwie, dostępne na przykład w sklepie runshop.pl. Pamiętaj także, żeby zaczynać ćwiczenia stopniowo, najpierw od marszu, aby przyzwyczaić ciało do wysiłku i obciążenia. Dopiero potem będziesz mógł biegać.

artykuł partnera serwisu
fot. materiały prasowe