Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Buty wspinaczkowe - Ola Taistra prezentuje modele butów firmy Evolv

Buty wspinaczkowe to podstawowy element sprzętu wspinaczkowego.

 

Dobierane bardzo indywidualnie, powinny być przede wszystkim wygodne i spełniać swoje właściwości użytkowe.


Obecnie na rynku występuje duży wybór butów, których modele powstały z myślą o konkretnych rodzajach wspinania lub bardziej uniwersalnym, sprawdzających się w każdych warunkach (od wspinaczki na sztucznej ścianie po duże przewieszenia skalne).


Ola Taistra wspina się w modelu Kaos


Testowane Modele:

Defy, Ravei, Predator, Pontas, Evo, Kaos, Bandit


Defy - bardzo miękkie buty wspinaczkowe.

Idealne w przewieszenia. Komfort i wygoda sprawia, że buty świetnie sprawdzają się na sztucznej ścianie. Posiadają bardzo dobre właściwości tarciowe. Dobrze dopasowujące się do stopy. Rzep umożliwia szybką zmianę obuwia. Odpowiedni model dla początkującego wspinacza.


(model Defy)

 


Reve
- bardzo miękkie buty wspinaczkowe. Idealne w przewieszone formacje skalne.

Wygoda umożliwia duży komfort w trakcie wspinania na sztucznej ścianie. Dzięki temu że model jest baletką, łatwość zmiany obuwia jest ekstremalnie szybka. Buty przeznaczone dla wspinaczy stawiających pierwsze kroki w skale, a także fanatyków wspinania.


Predator - miękkie buty wspinaczkowe. Idealne w przewieszenia.

Bardzo asymetryczne, dzięki czemu świetnie pracują na małych stopieńkach. Dobrze dopasowujące się do stopy. Rzep umożliwia szybką zmianę obuwia. Odpowiednie dla wspinacza na zaawansowanym poziomie.
 


(model Predator)

 

Pontas -  nowość firmy Evolv! Miękkie buty wspinaczkowe. Idealne w każdą formację skalną, a także na wielogodzinny trening.

Niezwykle wygodne. Dobrze dopasowujące się do stopy. Rzep umożliwia szybką zmianę obuwia. Model zadowoli zarówno początkującego, jak i ekstremalistę.

 


(model Pontas)  

Evo - twarde buty wspinaczkowe. Ich solidna obudowa sprawia, że stopa jest podwójnie zabezpieczona w trakcie wspinaczki w formacjach, gdzie o uraz łatwo (np. rysy).

Świetnie sprawdzają się na krawądkowych stopniach, a także w rysach. Ich cechą charakterystyczną jest „ząbkowana" pięta umożliwiająca bardzo dobre haczenie. Rzep umożliwia szybką zmianę obuwia. Dobre dla wspinaczy na średnio zaawansowanym poziomie. Mój ulubiony model.

 


(model Evo)


Kaos
- bardzo twarde buty wspinaczkowe. Przeznaczone głównie do wspinaczki w formacjach pionowych.

Z racji ich sztywności są genialnym rozwiązaniem dla osób mających słabą stopę. Rzep umożliwia szybką zmianę obuwia. Dobre dla wspinaczy na średnio zaawansowanym poziomie.
 


(model Kaos)


Bandit - twarde buty wspinaczkowe. Przeznaczoe dla początkujących i średniozaawansowanych wspinaczy.

 

Genialnie sprawdzają się w formacjach pionowych. Dzięki sznurowaniu but idealnie przylega do stopy.

Porady:

Przy zakupie butów wspinaczkowych głównymi czynnikami decydującymi o właściwym wyborze są: poziom wspinaczkowy nabywcy i rodzaj formacji skalnych, w których buty będą wykorzystywane. Z samego założenia buty wspinaczkowe powinny być jak najbardziej przyległe do stopy, aby właściwości tarciowe podeszwy dobrze spełniały swoje zadanie (w zależności od firmy i modelu dobrze zaopatrzyć się w buty o 1 numer lub ½ mniejsze od normalnego rozmiaru stopy). Jednak elementarnym wspinaczom odradzam za ciasne obuwie, ponieważ początkowy dyskomfort może zbyt mocno absorbować i tym samym zaburzać rytm wspinaczkowy.

Ola TaistraZOBACZ RÓWNIEŻ
ZOBACZ PRODUKTY