Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Co ma wspólnego odzież freeridowa ze skafandrem astronauty?

The North Face otwiera nowy sezon najbardziej zaawansowanym technicznie zestawem odzieży narciarskiej i snowboardowej w swojej historii. Dopracowany w najdrobniejszych szczegółach „Mission Kit” został stworzony z myślą o eksploracji nieznanych terenów i ochronie w najtrudniejszych warunkach.
Reklama

Wzorem kombinezonów dla astronautów, każdy element kurtki i spodni przemyślany został tak, by spełniać konkretne funkcje i pomagać użytkownikowi w osiąganiu wyznaczonego celu.

Unikalną cechą kolekcji jest ergonomiczny krój, dopasowany do ułożenia ciała w pozycji zjazdowej. Został on udoskonalony w oparciu o doświadczenie sportowców wspieranych przez The North Face, m.in. Léo Slemetta zwycięzcy Freeride World Tour 2017. Jak mówi pochodzący z Chamonix narciarz -  „Nie ma zbyt trudnych warunków dla nowego setu z kolekcji Steep Series! Od japońskiego głębokiego puchu w styczniu, po strome majowe linie w Alpach. Jest idealny na cały sezon. Najbardziej imponuje mi jakość materiału - zachowuje najwyższe parametry nawet po wielu miesiącach przygód.”Przy produkcji nowej linii Steep Series wykorzystana została opatentowana przez markę technologia Fuseform™. Pozwala ona na łączenie trwalszych i cięższych włókien z lżejszymi i tym samym tworzenie stref o zwiększonej wytrzymałości np. na ramionach bez konieczności zszywania dwóch kawałków materiału. Po raz pierwszy w historii tego typu warstwa zewnętrzna została połączona z membraną GORE-TEX®!

„W 1991 roku wprowadziliśmy kolekcję Steep Tech, stworzoną we współpracy z legendarnym narciarzem Scottem Schmidtem. Była to pierwsza tego typu linia odzieży na rynku. Dziś kierujemy się dokładnie tą samą filozofią co wtedy - chcemy tworzyć najlepszą odzież, która pozwoli przekraczać sportowcom kolejne granice. Nasi projektanci inspirowali się tym, jak tworzone są skafandry dla astronautów - tak samo jak oni, nasi sportowcy zmierzają w nieznane i muszą zmierzyć się z ekstremalnymi warunkami. Potrzebują więc zestawu, który będzie ich chronił i pozwoli osiągnąć założony cel, bez względu na to, co zastaną na miejscu.” - wyjaśnia Darren Cookson, wiceprezes ds. Produktów w The North Face EMEA.
Prawdziwy chrzest bojowy produkty z kolekcji Steep Series przeszły w czasie wyprawy teamu The North Face do gruzińskiej Svanetii. Léo Slemett, Sam Antmatten i Markus Eder mieli okazję przetestować odzież niemalże w każdych warunkach i terenie na jaki trafić mogą miłośnicy freeride’u - od głębokiego puchu na „alaskańskich” zboczach, po strome żleby opadające z mierzącego 4694 m n.p.m. szczytu legendarnej Ushby.

Zapowiedź filmu dokumentującego ich wyprawę:  https://youtu.be/7KVecS-1lE8


Kolekcja The North Face Steep Series dostępna na stronie www.thenorthface.com oraz w wybranych sklepach stacjonarnych The North Face.


Aby być na bieżąco, warto śledzić @TheNorthFace na Instagramie i Facebooku oraz @TheNorthFaceEU na Twitterze.