Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Czy bielizna termoaktywna działa?

Czy bielizna termoaktywna działa? To pytanie zadaje sobie prawie każdy nowy klient sklepu turystycznego. Wielu osobom wydaje się, że termoaktywność odzieży to kolejny chwyt marketingowy na który chcą złapać klientów producenci. Jak jest naprawdę? Wszelkie wątpliwości dotyczące odzieży termoaktywnej rozwiejemy w tym artykule. 

 

Czym jest bielizna termoaktywna? 

Chcąc odpowiedzieć na pytanie, czy bielizna termoaktywna działa należy wiedzieć czym jest bielizna termoaktywna oraz jakie ma zastosowanie. Bielizna termoaktywna to odzież przystosowana do zmieniających się temperatur oraz podczas uprawiania sportów zimowych. Jest doskonałym sposobem na ogrzanie oraz ochłodzenie ciała. Jej głównym zadaniem jest odprowadzanie gromadzącego się podczas wysiłku potu. Ze względu na to, że bielizna termoaktywna przylega najbliżej skóry ma ona możliwość termoregulacji temperatury naszego ciała zapewniając komfort wynikający z braku wilgotności pozostającej na skórze. Bielizna termoaktywna zatem znacznie różni się od tradycyjnej bielizny. Bielizna termoaktywna wykonana jest z materiałów syntetycznych i naturalnych, które posiadają właściwości izolacyjne spełniające wszelkie powierzone jej funkcje.   

 

Czy bielizna termoaktywna musi być obcisła?

Najlepsza bielizna termoaktywna to taka, która ściśle przylega do skóry. Tylko w ten sposób można być pewnym, że odzież spełni swoje podstawowe funkcje. Nie należy się jednak martwić. Bielizna termoaktywna produkowana jest w taki sposób aby była wygodna i nie przeszkadzała podczas uprawiania sportów i aktywności na świeżym powietrzu. Ponadto bielizna termoaktywna wykonana z materiałów naturalnych jest niezwykle delikatna i miękka przez można zapomnieć o tym, że ma się ją na sobie. Ta termoaktywna część odzieży powinna się znaleźć w zaopatrzeniu każdej, nawet najmniejszej przygody.

 

 

Jak używać bielizny termoaktywnej? 

Klienci decydujący się na zakup bielizny termoaktywnej martwią się, że przez nieprawidłowy sposób noszenia nie odczują termoaktywnych właściwości bielizny. Prawidłowy sposób korzystania z bielizny termoaktywnej jest bardzo istotny i aby w pełni cieszyć się jej właściwościami należy przestrzegać kilku prostych zasad. Przede wszystkim bielizna termoaktywna powinna być dobrana do naszych idealnych preferencji. Jeżeli wybieramy się na uprawianie sportów zimowych takich jak narty czy snowboard warto zaopatrzyć się w bieliznę termoaktywną z włókien naturalnych o wyższej gramaturze. W tym przypadku doskonale sprawdzi się wełna merino o gramaturze nawet 250 gr. Jeżeli zaś wybierzemy lżejsze sporty zimowe tj. bieganie wystarczy bielizna termoaktywna z włókien syntetycznych bądź wełnianą o niższych gramaturach z domieszkami syntetycznymi.

 

Warto wiedzieć, że bielizny termoaktywnej nie należy zakładać na inną odzież. Podkoszulki lub koszulki na ramiączkach ze spokojem mogą pozostać w domu. Bielizna termoaktywna to warstwa podstawowa odzieży turystycznej, która powinna zostać ubrana bezpośrednio na skórę. 

 

Damska bielizna termoaktywna Dare2B In The Zone

Damska bielizna termoaktywna Dare2B In The Zone

 

W asortymencie sklepu wwww.aktywnyturysta.pl znajduje się szeroki wybór bielizny termoaktywnej zarówno z krótkim jak i długim rękawem, a także klasyczne zestawy przygotowane zarówno dla panów jak i pań. Wejdź na do sklepu AktywnyTurysta.pl  i wybierz bieliznę termoaktywną dla siebie.