Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Czy bielizna termoaktywna jest ciepła?

Bielizna termoaktwyna czy jest ciepła?

Bielizna termoaktywna to najważniejszy element stroju każdego aktywnie podróżującego turysty. Ważne jest aby spełniała swoje funkcje i zapewniała dobrą oddychalność przez cały okres trwającej podróży. Coraz częściej podczas wyboru bielizny termoaktywnej pojawia się pytanie, czy ten rodzaj odzieży jest ciepły. W tym artykule rozwiejemy wszelkie wątpliwości. 

 

 

 

Zadanie bielizny termoaktywnej

 Bielizna termoaktywna to doskonały wybór dla tych, którzy szukają odpowiedniego połączenia ciepła i komfortu. Ten rodzaj odzieży został zaprojektowany, aby zapewnić ciepło podczas zimnej pogody bez uszczerbku dla oddychalności. Termoaktywny materiał zastosowany w tych ubraniach pomaga regulować temperaturę ciała i zapewnia komfort przez cały dzień. Wybierając odpowiednią bieliznę termoaktywną masz pewność, że będzie Ci ciepło i wygodnie nawet w najzimniejsze temperatury.

 

Czy bielizna termoaktywna daje ciepło?

 Bielizna termoaktywna to rodzaj odzieży, który został zaprojektowany w taki sposób aby zapewnić ciepło i wygodę nawet w najzimniejszych temperaturach. Ale czy to naprawdę działa? Czy bielizna termiczna rzeczywiście zapewnia ciepło przez cały czas jej użytkowania? Oczywiście, że tak! Bielizna termoaktywna może zapewnić ciepło i wygodę podczas mroźnych zimowych miesięcy. Odzież termoaktywna wykonana jest bowiem ze specjalnych tkanin, które mają za zadanie zatrzymywać ciepło i izolować od zimnego powietrza na zewnątrz. Pomaga również odprowadzać wilgoć, utrzymując skórę suchą i wygodną, nawet gdy temperatura spada poniżej zera.

 

 Koszulka termoaktywna Burlow marki Regatta

Jak w pełni wykorzystać właściwości bielizny termoaktywnej?

 Bielizna termoaktywna używana we właściwy sposób może zapewnić ciepło nawet przez długie godziny. Warto wiedzieć jak korzystać z tego rodzaju odzieży aby wykorzystać w pełni  jego właściwości. Przede wszystkim należy ubierać się warstwowo. Oto kilka podpowiedzi jak zrobić to poprawnie. Pierwsza warstwa odzieży jaką powinniśmy na sobie posiadać to warstwa podstawowa, czyli odpowiednio dobrana bielizna termoaktywna. Ze względu na to, że jest najbliżej skóry, odpowiada ona za odprowadzanie wilgoci na zewnątrz. Tym samym zapewnia dobrą termoregulację i nie zatrzymuje wilgoci bezpośrednio na skórze. Kolejna warstwa odzieży to warstwa izolacyjna. W tym wypadku wybór jest dowolny. Może to być  bluza trekkingowa o większej gramaturze lub lekka bluza polarowa. Ma ona za zadanie zatrzymywać ciepło wewnątrz zapewniając  prawidłowe ogarzenie ciała. ciepło blisko Twojego ciała. Kolejna odzież na liście to warstwa zewnętrzna, czyli kurtka. Najlepiej pokusić się o kurtkę membranową lub kurtka softshellową. To właśnie one zapewnią ochronę przed wiatrem i deszczem oraz wyprowadzanie potu na zewnątrz. Membrany nie przepuszczają wilgoci z zewnątrz do ciała,  natomiast wilgoć z wewnętrznych warstw odzieży z łatwością przenika przez tekstury materiału.

 

Komplet bielizny termoaktywnej Regatta  In The Zone 


Bielizna termoaktywna, a materiał z jakiego jest wykonana

 Wiele osób używa bielizny termicznej jako dodatkowej warstwy odzieży podczas codziennych aktywności, a nawet do spania zapewniając sobie termoregulację temperatury we własnym łóżku. Bielizna termoaktywna doskonale pomoże utrzymać ciepło w nocy i sprawić, że wstawanie będzie znacznie przyjemniejsze. To uniwersalny element, który można wykorzystać do ochrony przed zimnem przez wszystkie pory roku, należy jednak wiedzieć, że materiał z jakiego została wykonana ma znaczącą różnicę. 

 

Coraz bardziej popularne staje się korzystanie z bielizny termoaktywnej wykonanej z materiałów syntetycznych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, stworzono z tych włókien tkaniny dobrze odprowadzające pot na zewnątrz. Bielizna termoaktywna z włókien syntetycznych szybko odprowadzi wilgoć od ciała nawet podczas bardzo intensywnych aktywności.  Minusem bielizny termoaktywnej syntetycznej jest to, że łatwo chłonie zapachy. Aby je zneutralizować, producenci dodają do tkanin syntetycznych niebezpiecznych dla zdrowia jonów srebra, które nieco hamują rozwój bakterii odpowiedzialnych za nieprzyjemny zapach. 

 

Materiały naturalne stają się coraz bardziej popularne na rynku odzieży termoaktywnej. Na piedestale materiałów naturalnych znajdują się wełna merino, a także coraz częściej poszukiwane włókna bambusowe. Tkaniny te w sposób naturalny posiadają właściwości antybakteryjne, dlatego można je nosić zdecydowanie dłużej niż ich syntetyczne odpowiedniki. Bielizna merino więc doskonale poradzi sobie zarówno zimą, jak i latem. gdy nas ochłodzi, posiada bowiem bardzo dobre właściwości izolujące. Warto wiedzieć, że materiały naturalne mają o wiele bardziej delikatniejszą strukturę zarówno w noszeniu jak i użytkowaniu. Duża podatność na uszkodzenia mechaniczne jest dużym minusem takiego rozwiązania.

Bielizna termoaktywna w zależności od pór roku

 Szukając bielizny termoaktywnej pod skonkretyzowane preferencje należy zwrócić uwagę na jej gramaturę. Bielizna termoaktywna zimowa, może się bowiem bardzo różnić od tej produkowanej pod cieplejsze dni. Na rynku znaleźć można preferowane bielizny termoaktywne 90-gramowe, które doskonale sprawdzą się podczas korzystania na co dzień, a także w przyjemnie ciepłe pory roku. Na zimę zaś sprawdzą się bielizny termoaktywne o  grubszej powłoce, nawet do 250 gramów.

 

Bez względu na to z jakiego powodu szukamy bielizny termicznej należy zaopatrywać się w profesjonalnych sklepach. Zajrzyj do sklepu AktywnyTurysta.pl  i znajdź bieliznę termoaktywną pod swoje preferencje. 

 

 

Artykuł partnera serwisu
Foto: Regatta